verze pro tisk

Antiradary a laserové rušičky

9. květen 2012

Mnoho řidičů má problém s rychlou jízdou. Zejména na dálnicích lze spatřit automobily, které si to šinou rychlostí, která mnohdy o desítky kilometrů v hodině překračuje povolenou rychlost. Hlavně majitelé silnějších vozidel rádi dupnou na pedál a zkoušejí, co jejich auto dokáže.

Policejní passaty v akci

V případě, že na dálnici či rychlostní silnici překročíme rychlost, máme poměrně solidní šanci, že nás zaregistrují policejní passaty. Policie České republiky v současné době disponuje téměř dvěma desítkami moderních passatů, které jsou vybaveny přenosnými radary. Díky tomu mohou pohotově měřit rychlost vozidel i během jízdy. Účinnost těchto radarů je poměrně vysoká. Pravděpodobnost, že příliš rychlé vozidlo neunikne jejich pozornosti, se tak výrazně zvyšuje. Kromě radarů v policejních passatech jsou u silnic i pevné radary, na které je třeba si dát pozor.

Antiradary

Abychom se při jízdě vyhnuli měření radaru, používají se antiradary. Velice oblíbený je kupříkladu antiradar stinger, který se zabudovává do vozidla napevno. Jedná se o poměrně robustní antiradar, který má však celkem malou radarovou anténu, která se dá umístit na čelní masku automobilu. Radar disponuje GPS modulem s databází, díky čemuž řidiče upozorní vždy, když projíždí měřenými úseky. Dokáže velmi efektivně detekovat všechny radary.

Laserové rušičky

Pro milovníky rychlé jízdy je dále užitečná například laserová rušička. Ta dokáže „odstínit“ vozidlo z radaru, pokud projíždí měřeným úsekem. Je však potřeba si pořídit opravdu kvalitní přístroj, lacinější verze jsou mnohdy velmi neúčinné a také se stává, že je u těchto rušiček často problém s čidly. Moderní laserové rušičky pak mají i nadstandardní funkce, jako jsou například hlasová oznámení laserového poplachu či detekce infra přisvícení úsekového měření.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online