verze pro tisk

Autobaterie a nabíječky: Jak postupovat při jejich výběru

25. únor 2013

Bez autobaterie se neobejde žádný automobil. Dá se dokonce říci, že autobaterie je jakýmsi srdcem celého vozidla. Aby nám vůz sloužil k naší spokojenosti, je zapotřebí používat kvalitní a spolehlivou autobaterii, která dlouho vydrží, aniž bychom ji museli neustále dobíjet. Je velmi nepříjemné, pakliže v autě máte baterku, která se rychle vybíjí. První příznaky vybité nebo poškozené autobaterie jsou znatelné mimo jiné v tom, že vozidlo nechce startovat.

Výběr autobaterie

Jak vybrat autobaterii? Především je nutné zvolit správný typ. Přestože se mnohé autobaterie dají použít do stovek automobilů, měli bychom při jejím pořizování brát ohled na objemu motoru vozidla, případně tak také na druhu paliva, které ve vozidle používáme, potažmo také na výbavu automobilu, neboť autobaterie napájí i veškeré elektronické přístroje, které se ve vozidle nacházejí.

Výdrž autobaterií a její dobíjení

Moderní autobaterie jsou prakticky bezúdržbové. Pakliže si pořídíte zcela novou baterii, měla by ve vozidle vydržet čtyři až šest let. Po zhruba dvou letech je však doporučováno překontrolovat její stav a nalití. V momentě, kdy zjistíte, že autobaterie je slabá, je nutné ji znovu nabít. K tomu slouží nabíječky autobaterií. Jejich kvalita je často velmi různá. Kvalitní nabíječky autobaterií dokáží nabít všechny typy akumulátorů na 100%, baterie by pak měla vydržet bez problémů několik měsíců. Nabíječky je také třeba vybírat dle jejich parametrů, ideálně by měly být schopné pracovat ve velké teplotním rozpětí.

Nákup nové autobaterie a nabíječky

Spolehlivé nabíječky autobaterií a také samotné autobaterie zakoupíte v internetovém obchodě akupower.sk.Tento eshop nabízí několik druhů autobaterií pro osobní i nákladní vozidla, motocykly, skútry, čtyřkolky a další motorová vozidla.

Při nákupu nové autobaterie nebo nabíječky autobaterií není na škodu se porozhlédnout v nabídce auto moto inzerce, kde mohou lidé prodávat různé opotřebené i zcela nová, nepoužitá zařízení za nižší ceny. Díky tomu tak ušetříte nemalé množství finančních prostředků. Při nákupu přes auto moto inzerci je však na místě větší opatrnost.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online