verze pro tisk

Český prodejní trhák Škoda Octavia 1.9 TDI skončil

18. květen 2011

Tento již legendární rodinný vůz se dožil věku, ve kterém už mohl pomýšlet na sex, občanky se však již nedožije, po neuvěřitelných 14 letech se totiž zastavily výrobní linky s tímto oblíbeným turbodieselem, i s ostatními jedničkovými sourozenci modelu Octavia. Tento vůz proslavil Škodovku daleko za hranicemi Česka a stal se univerzálním vozem nižší střední třídy s obrovským kufrem a kultivovanými motory, nejoblíbenější byla Octavia 1.9 TDI s nezničitelným a spolehlivým motorem.

Sám jsem měl za tu dlouhou dobu čest jezdit s vozy Škoda Octavia 1.9 TDI a Octavia 2.0 benzín. Oba tyto vozy byly alespoň pro mne opravdu spolehlivé, rychlé a pohodlné. Škoda Octavia 1.9 TDI je známa dobrým výkonem a nízkou spotřebou, dvoulitr jel až 215 km/h, ale při této rychlosti měl spotřebu nějakých 15 l/100 km, běžný průměr byl pak někde mezi 7 a 8 litry.

Slabinou Octavie byl hlavně prostor pro cestující na zadních sedadlech, kdyby konstruktéři udělali zadní sedadla posuvná, byl by to geniální tah hodný auta roku. Pokud by totiž cestující potřebovali místo posunuli by se vzad a ubrali tak pouze pár litrů, z i tak obrovského kufru, který ve své třídě neměl obdoby.

Pokud hledáte ojetý vůz za rozumnou cenu, neváhejte a běžte pro Škodu Octavii, nejlépe zvolte dovoz z Německa, kde jsou opravdu zachovalé kusy s jasným počtem originálních kilometrů. Tento vůz bude jistě vašim vděčným a spolehlivým partnerem pro práci i rodinu. 

Poslední kusy s označením Škoda Octavia Tour jsou stále v prodeji u autorizovaných prodejců Škoda.  

 

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online