verze pro tisk

Garážová vrata: Ceny a typy vrat, která se hodí pro domácí garáže

7. leden 2014

Velkou roli z hlediska ochrany vašeho vozidla, v němž zrovna nejezdíte a máte jej postavené doma v garáži, hrají garážová vrata. Jaké jsou možnosti při jejich výběru a jaké jsou pro garážová vrata ceny na tuzemském trhu? To se dozvíte v následujícím článku.

Při výběru garážových vrat je především důležité zvolit správné rozměry. Obvykle tento problém snadno vyřešíte ve chvíli, kdy si je necháte vyrobit přímo na míru. Pokud si chcete vybrat vrata, která jsou vyrobena sériově, stačí si jednoduše změřit rozměry vstupní části garáže.

Dnes je velkou výhodou, že firmy vyrábějí garáže přímo na míru, stačí jim zadat vhodné parametry. Stejně tak je možné si libovolně zvolit typ materiálu, z nichž garážová vrata budou vyrobena, a dále i mnoho dalších doplňků a vybavení vrat.

Typy garážových vrat

Je dobré zmínit, že při koupi garážových vrat máte v zásadě tři možnosti. Vyrábějí se totiž garážová vrata sekční, rolovací a výklopná. Rozdíl mezi nimi spočívá zejména v systému, jakým se otevírají a zavírají. Mají však i jiné rozdíly a vlastnosti, a to například schopnost tepelné izolace.

Ano, i hledisko tepelné izolace je dobré brát v potaz. Zejména ve chvíli, kdy hodláte vaši garáž přes zimní měsíce vytápět. Pokud zvolíte špatný typ vrat, bude z garáže unikat zbytečně velké množství tepla, neboť jednoduše nebudou dobře těsnit. Z tohoto pohledu jsou asi nejvhodnější sekční garážová vrata.

Právě sekční garážová vrata již několik let patří k nejoblíbenějším a nejprodávanějším. Jejich velkou předností je fakt, že jsou vhodné i pro garáže, u nichž není dostatek místa na klasická vrata. Tím, že se totiž při pohybu zasouvají pod strop garáže, nedochází k vyklápění mimo prostor garáže. Jsou tak ideální třeba ve chvíli, kdy je vaše garáž situována přímo u silnice. Výklopná vrata by se v tomto případě vysouvala do komunikace a vadila tak případným projíždějícím vozidlům. To u sekčních vrat odpadá.

Výroba vrat v ČR

Sekční varianty vyrábí kupříkladu značka DoorHan, a to i přímo v České republice. Jedná se o garážová vrata Kladno. Právě v tomto městě se totiž vyrábějí. K výrobě se používají nejmodernější automatické linky, díky nimž se k zákazníkům dostanou objednané a hotové produkty velice rychle.

Cena za kvalitní garážová vrata

Někdy se také můžete setkat s názvem garážová vrata Praha. Právě v hlavním městě jdou garážová vrata této značky nejvíce na odbyt. A jaké jsou ceny? Garážová vrata v kvalitním provedení s motorovým pohonem lze pořídit už od cca 12.000 Kč. Takováto cena je rozhodně přiměřená, zejména vzhledem k jejich vysoce kvalitnímu provedení a také dlouhé životnosti. Vydrží až několik desítek let.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online