verze pro tisk

Garážová vrata: výběr vrat pro domácí garáž

28. únor 2013

Garážová vrata se využívají nejen v průmyslových podnicích, ale samozřejmě také u soukromých garáží, které obvykle tvoří součást rodinného domu. Zatímco na průmyslová vrata je kladen především ten požadavek, aby byla maximálně rychlá a snadno se dala otevřít, pro domácí garážová vrata se kladou jiné nároky, a to především z hlediska bezpečnosti.

Bezpečnost garážových vrat

Bezpečná garážová vrata jsou velmi důležitá. Pakliže máte v garáži nainstalována garážová vrata, která nedokáží spolehlivě chránit před cizím vniknutím, jsou prakticky zbytečná. Jakmile si tedy objednáváte nové vrata do garáže, vždy se ptejte po tom, jak dobré je jejich zabezpečení proti cizímu vniknutí. Moderní garážová sekční vrata, rolovací či výklopná jsou instalována s různými bezpečnostními prvky. Jedním z nich je třeba snímač otisků prstů. Na první pohled se tento doplněk zdá být zbytečným a nákup vrat neúnosně prodraží. Jenže stačí si uvědomit, že jsou to právě garáže, které se stávají častým cílem zlodějů. Díky bezpečnostním prvkům, mezi něž se řadí právě například snímače otisků prstů, se však zloději prakticky nemají šanci do vaší garáže dostat, museli by vynaložit značné úsilí.

Při výběru garážových vrat hleďte na kvalitu použitých materiálů

Kromě bezpečnosti si u garážových vrat určitě všímejte také toho, z jakých materiálů jsou vyrobeny jejich lamely, pohony a další prvky. Kvalita těchto materiálů totiž ovlivňuje nejen funkčnost vrat, ale také například i jejich tepelně izolační vlastnosti. To pro vás bude nesmírně důležité zejména ve chvíli, kdy využíváte v garáži vytápěcí systém ( radiátory, přímotopy apod.). V momentě, kdy vrata nebudou dobře těsnit a projde skrz ně hodně tepla, poznáte to na zvýšených nákladech za vytápění garáže. Z hlediska dobrých tepelně izolačních vlastností jsou asi nejlepší volbou garážová vrata sekční, která mají ve svých lamelách speciální izolační pěnu, která zabraňuje unikání tepla do volného prostoru.

Vrata DoorHan

Kvalitní domácí i průmyslová vrata pro garáže vyrábí společnost DoorHan. Vrata značky DoorHan si objednáte u firmy DMS Group, která kromě samotného prodeje zajišťuje samozřejmě i jejich kompletní instalaci. S garážovými vraty DoorHan bude vnitřek vaší garáže dobře ochráněn proti zlodějům a zároveň oceníte jejich snadné ovládání, spolehlivý pohon a vysokou kvalitu použitých materiálů.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online