verze pro tisk

Jak a kde uskladnit zimní pneumatiky

16. březen 2013

Blíží se doba, kdy budete přezouvat zimní pneumatiky za letní. Podle zákona je možné používat letní pneumatiky od prvního dne v dubnu, ovšem pakliže panuje dobré počasí a teploty již trvale neklesají pod 7 stupňů Celsia, je možné je na kola automobilu nasadit i dříve. Co ale dělat se zimní pneumatikami, abyste je mohli opět využít příští zimu?

Očištění pneumatik

Zimní pneu je po vyzutí potřeba nejprve řádně očistit. Tuto činnost rozhodně nepodceňujte, neboť pakliže ponecháte zimní pneumatiky přes léto v takovém stavu, v němž jste je z kol vozidla sejmuli, během několika měsíců dojde ke značnému zhoršení jejich kvality. Pneumatiky je vhodné čistit nejlépe jen vodou s mýdlem, rozhodně nepoužívejte nějaké agresivní čistící přípravky. Zimní pneu je dobré před skladováním zbavit všech drobných kamínků, bahna a dalších částic. Pro čištění pneumatik nepoužívejte ani přípravků, v nichž je olej, mohlo by totiž snadno dojít k poškození jejich svrchní části. Guma by ztvrdla a pneumatiky by ztratily na své životnosti.

Zásady pro skladování pneu

Velmi důležité je správné skladování pneumatik. Zimní pneumatiky, které dáváte do garáže, kůlny či na jiné místo, by vždy měly léto přečkat v suchu, na tmavém místě a také v prostředí, které není vlhké. Během skladování nesmí přijít do kontaktu s nějakými chemikáliemi, které by mohly poškodit jejich strukturu.

Uskladnění zimních pneu v servisu

Pakliže nemáte vhodné místo, kde byste mohli zimní pneu skladovat, nebojte se zeptat v servisu, kde pneu obvykle měníte. Mnoho pneu servisů dnes totiž za drobný poplatek nabízí možnost uskladnění. Budete mít tak jistotu, že vaše zimní pneumatiky budou kvalitně uloženy a během letní sezony se nepoškodí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online