verze pro tisk

K ochraně garáže je potřeba si pořídit kvalitní garážová vrata

23. březen 2012

Automobily bývají častým terčem zlodějů. I proto je dobré mít přímo v domě vlastní garáž, kterou budou jistit kvalitní a bezpečná garážová vrata. Díky nim se do prostoru garáže kromě majitele nikdo nedostane. Garáž chrání vozidlo nejen před zloději a vandaly, ale také před nepřízní počasí. Pakliže máme vlastní garáž přímo na pozemku u domu, ušetříme i spoustu času, neboť nemusíme parkovat kdesi ve veřejných parkovacích domech, které mohou být vzdáleny i stovky metrů od našeho bydliště.

Druhy garážových vrat

Podíváme-li se blíže na garážová vrata, pak zjistíme, že lze vybírat z několika typů.

Sekční vrata

Mezi nejpopulárnější a zřejmě také nejkvalitnější patří sekční garážová vrata. Ta mají velmi dobré izolační vlastnosti, hodí se tak zejména do garáží, v nichž majitelé přes zimní období topí. Kromě toho mají tato garážová vrata také výhodu v tom, že při jejich otevírání nemusí být před garáží příliš volného prostoru, vrata se zasouvají pod strop garáže.

Posuvná garážová vrata

Podobně jako sekční vrata fungují také posuvná garážová vrata, s tím rozdílem, že namísto pod strop se otevírají k boku garáže. U tohoto typu vrat však již nejsou tak dobré izolační vlastnosti.

Rolovací a výklopná vrata

Dalšími typy jsou rolovací a výklopná garážová vrata. Rolovací vrata také nepotřebují prostor před samotnou garáží, je však potřeba počítat s tím, že mají poměrně nízkou odolnost proti násilnému vniknutí cizích osob, často také promrzají. Majitelé budou s tímto typem garážových vrat mít také větší starost s údržbou, nejsou vhodná ani pro příliš vysokou zátěž.

Nejnáročnější na prostor jsou výklopná vrata. Nehodí se tak pro garáže, která přímo sousedí s veřejnou komunikací- chodníkem či silnicí. Při otevírání by totiž mohla překážet v pohybu. Pozitivum výklopných garážových vrat lze spatřovat zejména v jejich dobré bytelnosti, špatné nejsou ani tepelně-izolační vlastnosti.

Garážová vrata DoorHan

Garážová vrata lze obvykle objednávat na míru. Výrobou garážových vrat na míru se zabývá kupříkladu společnost DMS Group s.r.o., která produkuje garážová vrata značky DoorHan. Vyrábí se na moderní lince. Jsou vhodná pro klasické garáže u soukromých objektů i pro průmyslové objekty.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online