verze pro tisk

Když už jezdíte rychle, používejte antiradary

17. květen 2012

Pro každého řidiče jsou nepříjemné chvilky, kdy jej zastaví dopravní policie s tím, že se dopustil nějakého přestupku. Asi se mezi námi najde jen málo lidí, kteří za svůj život, pakliže pravidelně jezdí autem, neudělali na silnici žádnou chybu a neplatili žádnou pokutu.

Překročení rychlosti je oblíbeným prohřeškem mnoha řidičů

Velmi častým prohřeškem u řidičů je překročení rychlosti při jízdě autem. Stává se, že jde jen o pár kilometrů v hodině, někteří „borci“ však překračují rychlost klidně i o několik desítek kilometrů. Silná auta jim dávají pocit, že se jim nic nemůže stát a policie nemá tak rychlé vozy, aby je dostihla. Ani jedno však neplatí, nová policejní vozidla jsou dosti výkonná a při rychlé jízdě se může přihodit cokoliv.

Policejní radary jsou všude

Pakliže už tedy občas překročíte rychlostní limit, pak je třeba mít přehled o tom, kde jsou policejní radary, které vás mohou změřit. Kromě pevných radarů se dnes používají i mobilní radary v autech, která můžete potkat kdekoliv, zejména však na dálnici. Na zjištění toho, zda neprojíždíte místem, kde měří radar, se dá do auta nainstalovat takzvaný antiradar.

Doporučujeme:

Kvalitní a spolehlivý antilaser g9

Na radar vás může upozornit antiradar

Antiradary jsou zařízení, která jsou nastavena na stejné frekvenci jako policejní radary. Díky tomu mohou detekovat, zda je v blízkosti nějaký aktivní radar. Řidiče tak dopředu upozorní, ten pak může včas zpomalit a rychlost vozu upravit do požadovaných parametrů.

Antiradary nejsou nezákonné

Někteří „odborníci“ občas tvrdí, že antiradary jsou nelegální. To však není pravda, jedná se totiž o pasivní zařízení, které fungují na bázi radiopřijímače. Nijak tudíž neruší policejní radary, řidič se tak jejich používáním nedopouští žádné činnosti v rozporu se zákonem.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online