verze pro tisk

Nákup pneu: je lepší zvolit kamenný nebo internetový obchod?

10. listopad 2012

Pneumatiky na osobní automobily i užitková vozidla jsou v těchto dnech velmi žádaným zbožím. Je to dáno tím, že od počátku listopadu platí povinnost používat zimní pneumatiky v případě, že vozovky jsou zasněžené, mokré či namrzlé, případně se tento stav dá během jízdy očekávat.

V těchto dnech můžete na nové pneu čekat i několik týdnů

Prodej pneu v kamenných obchodech je dnes do určité míry značně nepraktický, neboť prodejci mají obvykle jen omezené skladové zásoby. Snadno se tak může stát, že na objednané pneumatiky budete čekat klidně i několik dní či dokonce týdnů. I z tohoto důvodů je praktičtější najít si internetový obchod, který zajišťuje pro pneumatiky prodej.

Proč se vyplatí nákup nových pneu na internetu

Výhodou nákupu nových pneumatik na internetu je to, že eshopy mají obvykle velké množství skladových zásob. Není tak na místě obava, že byste na objednané pneumatiky čekali příliš dlouho. Ano, doprava objednaných pneumatik také nějaký čas trvá, nicméně v případě kvalitního eshopu trvá doprava klidně i jen 24 hodin.

Nakupování pneu přes internet má i další nespornou výhodu. Za pneu totiž můžete ušetřit i stovky korun. V eshopech se totiž dají pořídit kvalitní a přesto velmi levné pneu, a to i od značkových výrobců. Pozor je třeba si dát právě na kvalitu pneumatik, některé méně kvalitní internetové obchody totiž nabízejí levné pneumatiky z Asie či Polska, které nemají potřebnou homologaci a nesplňují evropská kritéria. Nákup takovýchto pneumatik by pak znamenal, že za nové pneu vyhodíte zbytečné peníze a pneu vám budou k ničemu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online