verze pro tisk

Nákup vozidla v autobazaru má svoje velké přednosti

26. duben 2012

Nákup nového automobilu je poměrně drahou záležitostí. V případě, že nechceme vůz splácet po dobu několika let prostřednictvím leasingu a raději jej chceme rovnou splatit, musíme si v dnešní době na koupi zcela nového vozu připravit minimálně 200.000 Kč, přičemž tato cena je opravdu spodní hranicí. Kvalitnější vozy a značky automobilů se pořídí spíše vysoko nad touto hranicí. A je pravdou, že takovéto částky jsou pro většinu lidí příliš vysoké.

Autobazary nabízejí i kvalitní vozy se stářím pár let

Pakliže tedy chcete pěkný vůz, který vám bude sloužit drahnou řádku let, pak se klidně obraťte na některý autobazar. V autobazarech se dají pořídit vozidla, která jsou jen pár let stará, mají najetý malý počet kilometrů a jsou v bezvadném stavu. Při výběru je samozřejmě potřeba pečlivě dbát na všechny detaily tak, abychom nekupovali „zajíce v pytli“ a levné pořízení vozidla se nakonec nestalo naší noční můrou.

Výhoda nákupu ojetin

Existuje několik důvodů, proč se vyplatí navštívit autobazar a koupit si ojeté auto. Zatímco zcela nová auta, která si pořídíme v některém z autosalonů, velmi rychle ztrácejí svoji hodnotu, auta v bazarech jsou cenově nastavena mnohem výhodněji, takže se majiteli investice do ojetého vozu z tohoto pohledu vyplatí mnohem více. Pakliže si vybereme vůz, který je v bazaru těsně po skončení leasingu, pak se může jednat o auto, které je za nepoměrně nižší cenu nežli v době, kdy bylo nové, avšak v poměru cena/stav se nákup stále vyplatí.

Asi nemá cenu si v autobazaru kupovat vůz, který je už opravdu starý, má najeto spoustu kilometrů a není v nejlepším stavu. V tomto případě jde skoro až o vyhazování peněz, neboť takovéto auto stejně za chvíli povezete do šrotu a peníze přijdou vniveč. Když už nákup v autobazaru, tak pořídit co nejnovější vůz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online