verze pro tisk

Nastává doba přezutí pneumatik: Letní pneu vybírejte pečlivě

28. duben 2013

Konec dubna je důležitým termínem pro řidiče. Právě poslední den v dubnu je totiž posledním dnem, kdy je ze zákona povinné používat na vozidle zimní pneumatiky. Záleží samozřejmě na klimatických podmínkách. Vzhledem k tomu, že v posledních dnech již panuje poměrně teplé počasí, mnozí řidiči již přezuli na letní pneumatiky s předstihem.

Letní pneu a doba pro jejich nasazení

Brzké přezutí na letní pneumatiky se vyplatí jen v případě, že to skutečně dovoluje počasí. Obecně platí, že letní pneu se na vozovce chovají řádně teprve tehdy, dosahují-li teploty alespoň sedmi stupňů Celsia. Pakliže je teplota nižší, může být jízda na letních pneu poměrně riskantní.

Začátkem května se již nemusíte obávat toho, že by vás policisté zastavili na letních pneumatikách a hrozila by vám pokuta. Je ale nutné dodat, že letní pneumatiky musejí být v přiměřeném stavu, jsou-li příliš opotřebované, nebo mají nějakou závadu, postihu se nevyhnete.

Kontrola kvality pneu při jejich výměně

Před přezutím na nové pneumatiky je tudíž nezbytné důkladně zkontrolovat jejich kvalitu a šíři opotřebení. Ideální je samozřejmě situace, kdy přezouváte na zcela nové, dosud nepoužité pneumatiky, které si před tím pořídíte v některém z kamenných či třeba internetových obchodů.

V každém případě by pneumatiky měly být zvolené vhodně. S tím, jak vybrat pneumatiky, vám pomohou v každém kvalitní pneu servisu a prodejně pneu. Především je třeba se podívat na údaje, které jsou označeny na každé pneumatice. Jedná se o šířku pneu, jejich profil, vnitřní průměr, index nosnosti a index rychlosti. Chybí-li tyto údaje na pneumatikách, raději jejich nákup odmítněte a navštivte jiný obchod.

Vyhněte se pneumatikám, které mají nejasný původ

Je doporučováno pořizovat nové pneumatiky nejlépe od známých výrobců. V některých obchodech se dnes totiž prodávají levné pneu, které jsou vyrobeny kdesi v Asii a nemají potřebnou kvalitu. Sice je tak pořídíte za málo peněz, nicméně zbytečně riskujete a navíc musíte počítat s tím, že se tyto pneumatiky rychle opotřebují a za krátký čas budete kupovat nové.

Kromě pneumatik byste při výměně určitě měli zkontrolovat také celkový stav vozu a kol. V kvalitním pneu servisu to jistě nebude žádným problémem. Je třeba si uvědomit, že vozidlo s nekvalitními pneumatikami a koly je velmi nebezpečné a zvyšuje se pravděpodobnost dopravní nehody a sním spojeného zranění či dokonce úmrtí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online