verze pro tisk

Proč firmy preferují školení řidičů online?

1. červen 2017

Oblast bezpečnosti a ochrany zdraví při práci nesouvisí pouze s bezpečnostními předpisy a požární ochranou. Jde o velmi rozsáhlou problematiku, která zahrnuje také povinné školení řidičů využívajících firemní vozy. Současná legislativa sice již termín řidič referent nezná, ale název „školení řidičů referentů“ přetrval.

Pro koho je školení řidičů povinné?

Školení řidičům musí projít každý zaměstnanec, který řídí firemní vozidlo, a to bez ohledu na to, zda pravidelně, nebo jednou za rok. Zaměstnavatelé musí řešit další náročnou administrativu a průběžně sledovat, zda řidičům certifikace nevypršela, což jim zabírá čas a stojí peníze. Tyto negativa do značné míry eliminuje online školení.

Povinné školení pro řidiče stanovuje § 103 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce. V případě nedodržení se zaměstnavatel vystavuje riziku nemalé pokuty a problémům při řešení pojistných události.

Prezenční kontra online školení

Klasická varianta školení řidičů je poměrně náročná na koordinaci a v konečném důsledku není pro zaměstnavatele ani účastníky tak efektivní jako školení pro řidiče online. V praxi to chodí tak, že se všichni zaměstnanci v určený čas přesunou na konkrétní místo (tzn., přeruší práci) a zúčastní se přednášky, ze které si většina příliš mnoho nových informací nepobere. Někteří školitelé jdou dokonce tak daleko, že pouze vystaví osvědčení a zaměstnance neproškolí.

Školení pro řidiče online je řešením všech výše uvedených problémů. Organizace díky němu šetří čas i finanční prostředky – pracovníci se mohou kurzu zúčastnit kdykoliv a odkudkoliv. Za zmínku však stojí také atraktivní a snadno zapamatovatelná interaktivní forma. Zaměstnanci navíc dostanou k dispozici horkou linku a e-mail pro případné dotazy.

Chcete-li se o výhodách online školení pro řidiče přesvědčit na vlastní oči, vyzkoušejte demoverzi na www.king-skoleni.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online