verze pro tisk

TZ: Co si vzít s sebou na dovolenou? Navigace nejsou přežitek, v zahraničí se bez nich neobejdete

21. květen 2013

Bez ohledu na to, kam pojedete na dovolenou, čeká i vás balení zavazadel. To je tradičně spojeno s obavami, zda člověk na něco nezapomněl, co vše se může hodit a co je již „nad rámec“ potřebného. Dovolená je však o relaxaci a pohodě, proto připravil Electro World několik praktických i zábavných technických vychytávek, které vám cesty zpříjemní, ať už se vydáte kamkoliv.

Ti, kteří jsou na navigaci zvyklí, si bez ní delší cesty pravděpodobně již ani neumí představit. Její používání je pohodlné, máte jistotu, že zobrazená trasa bude vždy opravdu aktualizovaná, pomůže vám rychle se rozhodnout při řízení a tak podobně. „Nejen na zahraniční cesty se stále vyplatí mít samostatnou navigaci. Navigace v mobilních telefonech je užitečná funkce, doporučujeme ji však využívat jen jako nouzovou variantu kvůli funkčnosti, pokrytí datové sítě a také náročnosti mobilů na baterii,“ upřesňuje Michal Navrátil, Sales Manager ve společnosti Electro World.

„Mnozí zákazníci, kteří navigaci v mobilu běžně používají v tuzemsku, si navíc neuvědomují, že většina aplikací vyžaduje stahování dat z internetu, které je v zahraničí velice nákladné, případně stahování mimo Českou republiku nemají u operátorů ani aktivované,“ dodává Navrátil.

V Electro Worldu tak doporučují pořídit si na cesty například navigaci Tomtom VIA 135 Lifetime má dostatečně velkou obrazovku, která obsahuje mapy celé Evropy. Navíc se umí přes Bluetooth spojit s mobilem, a umožní tak bezpečné telefonování za jízdy. Orientační cena v Electro Worldu je 4 899 Kč.

Zda si vzít na dovolenou mobilní telefon asi nikdo neváhá. Právě ten je přitom vystaven největší zátěži – neustále jej vytahujeme, kontrolujeme čas, hrajeme hry a voláme například z pláže či rovnou z moře. Každý z nás proto nejen v zahraničí ale i doma ocení odolný smartphone Sony Xperia Z.

Tento mobil odolává prachu či vodě, což potvrdila i certifikace IP55/IP57. Funkční vlastnosti se přitom na designu výrobku nijak negativně nepodepsaly. Právě naopak, Sony Xperia Z je velmi elegantní a stylový přístroj z kvalitních materiálů. Orientační cena v Electro Worldu je 15 990 Kč.

Velkým hitem, který si určitě nezapomeňte přibalit do kufru, je outdoorová kamera. Mnozí lidé tráví dovolenou aktivně – na kole, na motorce nebo či na lodi. Kameru GoPro HD HERO 3: White Edition ocení každý nadšenec. Je skladná, snadno přenosná a lze ji upevnit například na helmu či řídítka. Díky tomu můžete své zážitky z křivolakých cest ale i hloubek (je vodotěsná do 60 metrů) sdílet s přáteli a blízkými. Kamera umí zachytit širokoúhlé video, zajímavý je i zabudovaný Wi-Fi modul k ovládání na dálku. Přibližná cena tohoto modelu v Electro Worldu je 6 499 Kč.

V Electro Worldu je dostupná i výkonnější varianta GoPro HD HERO 3: Black Edition za přibližně 10 999 Kč či je pro dokoupení k dispozici také široký sortiment příslušenství, který dále rozšiřuje možnosti využití těchto typů kamer.

Pro ty, kteří nechtějí kompromis, pokud jde o kvalitu fotografií, ale současně jim je nepohodlné nosit celý den přes rameno velkou zrcadlovku, je ideální volbou novinka, která kombinuje výhody obou typů fotoaparátů. „Těší nás, že můžeme zákazníkům nabídnout nejmenší zrcadlovku na světě – model Canon EOS 100D s objektivem EF-S 18-55IS,“ říká Michal Navrátil z Electro Worldu a dodává: „Tento produkt v sobě spojuje to nejlepší – výkonnost zrcadlovky a skladnou velikost blížící se bezzrcátkovým fotoaparátům.“ Orientační cena produktu v Electro Worldu je 19 999 Kč.

TIP:

Od červena do července bude exkluzivně v Electro Worldu probíhat soutěž o tři špičkové objektivy (EF 70-200mm f/4.0 L USM, EF-S s 18-135mm IS STM, nebo EF 50mm f/1.4 USM). Každý zákazník, který zakoupí v Electro Worldu zrcadlovku Canon EOS 100D, 700D či 600D a zaregistruje svůj nákup, je automaticky zařazen do slosování.

Tablety jsou oblíbené pro svou skladnost, okamžité používání a jednoduchost ovládání. Všechny tyto vlastnosti z nich dělají optimální společníky na cesty. Můžete si zkrátit čas během dlouhé cesty hraním hry, sledováním filmu nebo třeba pohlížením již nafocených fotek. Spolehlivě dobrou volbou je Apple iPad mini Cellular 16GB MD543SL/A v elegantní bílé barvě za cenu zhruba 11 499 Kč.

A pokud s sebou elektroniku na dovolenou nevozíte kvůli obavám, že do ní na pláži zateče voda nebo se dovnitř dostane písek, pořiďte si k nové elektronice pojištění Happy Care, tak jak to dělá stále více Čechů. Pojistka kryje náhodné či neočekávané poškození výrobku způsobené zákazníkem a samozřejmě i prodlouženou záruku. Sjednat jej můžete při koupi nového produktu jednoduše, a to ve kterékoliv prodejně Electro World.

Tisková zpráva Native PR, s. r. o.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online