verze pro tisk

U letecké dovolené může nastat problém s parkováním

19. duben 2012

Čas dovolené se neúprosně blíží. Vždyť za pouhé dva měsíce skončí dětem školní povinnosti a budou mít dva měsíce prázdnin. A právě to je čas, kdy se většina z nás vydává s celou rodinou na kýženou dovolenou.

Dovolená ve vzdáleném zahraničí se neobejde bez letecké přepravy

Mnoho lidí raději volí cestu na dovolenou vlastním automobilem, neboť je to pohodlnější. Jsou však samozřejmě i destinace, kam se zkrátka autem nedostanete. Pokud chcete jet do Egypta nebo třeba do Turecka, na cestu autem můžete zapomenout. U vzdálenějších destinací je rozhodně lepší vybrat si leteckou dopravu. Zde však nastává jeden háček. V Česku je totiž jen jedno kvalitní mezinárodní letiště - Praha Ruzyně. A ne všichni bydlíme v Praze tak, abychom nemuseli při cestě na letiště jet vlastním autem. V případě, že tedy musíme jet vozidlem na letiště, je dobré se informovat o tom, kde a zda vůbec máme šanci u něj zaparkovat.

Kde zaparkovat, když letíme na dovolenou

Pokud se jedná o parkoviště u letiště, pak vězte, že zde jsou často nedostačující kapacity. A pokud je volných míst dostatek, pak nás doslova ohromí ceny. Za parkování přímo u letiště totiž můžeme za pár dní, co budeme na dovolené, vydat i částku, která se bude blížit ceně samotného zájezdy. Pakliže vám tedy někdo radí „Zaparkujte u letiště“, pak si vyberte raději parkoviště, které je od letiště vzdáleno alespoň pár minut či kilometrů. Jeho ceny totiž budou mnohem nižší, navíc takováto parkoviště většinou mají v ceně i odvoz na letiště zdarma. Důležité je, aby byly vozy pod neustálým dohledem, vozy byly pojištěny vůči krádeži či poškození a na parkoviště bylo celkové spolehnutí.

V České republice je bohužel s parkovacími místy problém obecně, a to nejen u letiště Praha Ruzyně. Právě zde se však přeci jen dá najít dobré parkoviště. Příkladem mohou být služby společnosti parkovanir7.cz, která nabízí komfortní a hlídaná místa k stání jen pár minut od odletové haly na Ruzyni.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online