verze pro tisk

Výsledky testů letních pneumatik. Podle čeho vybíráte pneumatiky vy?

6. červenec 2013

Vybrat pneumatiky je kolikrát zapeklitá činnost – proto také každoročně nezávislé organizace testují pneumatiky a řadí je podle jejich vlastností. Důvody pro testování jsou jasné – je velmi složité bez vyzkoušení více typů zjistit, které se vyplatí a které ne. I dražší pneumatiky totiž mohou zklamat třeba v oblasti aquaplanningu. Specifikem pneumatik je však i to, že se liší v rozměrech a dostupných rozměrů je opravdu mnoho. Zkusím proto shrnout výsledky testování a dát vám základní náhled na testování pneumatik.

Úsporná pneumatika roku – Michelin Energy Saver+

Zatímco jízdní vlastnosti se v testech mírně lišili (i tak však byli všude vysoko nad průměrem), v žádném testu nebylo pochyb, že Michelin Energy Saver+ je nejúspornější pneumatikou letošního roku, a to jak z pohledu úspory na spotřebě paliva, tak i v oblasti opotřebení.

Dříve bylo zvykem, že pneumatika, která se pomalu opotřebovává má špatné jízdní vlastnosti. Tuto premisu se však Michelinu podařilo zlomit vítezstvím v testu ADAC.

Tato pneumatika od Michelinu je tedy jasnou volbou pro ty, kteří chtějí bezpečnou pneumatiku, která vydrží a uspoří náklady na provoz. Více o Michelin Energy Saver+ na chci-pneumatiky.cz.

Jízdní vlastnosti bez kompromisů - Dunlop Sport BluResponse

V letošních testech tato pneumatika opravdu zářila – zvítězila hned ve třech, které kladou hlavní důraz na jízdní vlastnosti.

A kdyby test ADAC nekladl takový důraz na úsporu paliva a opotřebení, zvítězila by i tam. Jedná se tedy o bezpečnou sportovní pneumatiku pro každodenní použití, jejíž jedinou nevýhodou je relativně rychlé opotřebení.

Chová se skvěle na suchu i mokru, má nejkratší brzdnou dráhu z letos testovaných pneumatik německým časopisem Autobild.

Ideální pneumatika pro sportovní vozy - Continental ContiSportContact 5

Výše jmenované pneumatiky byli spíše pro mainstreamové velikosti pneumatik, pokud však máte na vašem vozu disky 17“ nebo 18“, je jasné, že se spíše poohlídnete po sportovnějších pneumatikách.

V těch se letos bezkonkurenčně nejlépe umístila pneumatika Continental ContiSportContact 5. Zvítězila jak v testu ADAC, který hodnotí i spotřebu, opotřebení a hluk, tak také v testu SportsCars, kde jde již jen a pouze o jízdní vlastnosti. Pro sportovnější vozy je tedy tato pneumatika jasná volba jak na suchu, tak i na mokru.

Vyhledání pneumatik na míru pro váš vůz

Vybrat pneumatiky pro váš vůz není lehké a obecné výsledky je velmi těžké srovnávat, protože jen málokdy je testován právě ten váš rozměr pneumatik.

Je tedy nutné srovnávat jednotlivé testy s nabídkou obchodů tak, abychom nalezli správné pneumatiky pro náš vůz. A to je ještě nutné srovnávat cenu, z výběru pneumatik se tak spíše stává několikahodinová analýza.

Pokud si chcete tuto práci ulehčit, můžete využít pneukonfigurátor na chci-pneumatiky.cz, kde pouze vyberete váš rozměr a konfigurátor vám poradí ideální pneumatiky pro váš vůz.

Přejeme hodně štěstí při výběru a mnoho najetých kilometrů bez nehod!

Komerční sdělení kupclanek.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online