verze pro tisk

Auto - pera

11. listopad 2014

Dáváte si záležet na bezpečnosti a spolehlivosti Vašeho vozu v silničním provozu? Věděli jste, že jedním z nejdůležitějších faktorů, který ovlivňuje bezpečnost Vašeho vozidla, je pérování?

Pérování vozidel se stará o pružné spojení mezi nápravou a karoserií.Auto pera umožňují  bezpečnou jízdu a pohodlí celé posádky vozu. Od pérování očekáváme, že budou mít kola neustálý kontakt s vozovkou díky stálému zatížení kol. Také brání přenosu tvrdých nárazů od kol do karoserie a zachycuje klopné momenty při rozjezdu, brzdění nebo průjezdu zatáčkou.

Pérování vozidel je nejčastěji zajištěno pomocí listového pera nebo vinuté pružiny a právě na tyto způsoby pérování se již od roku 1994 specializuje společnost AUTO – PERA, kdy byla autorizovaným prodejcem per a pružin od výrobce HŽ a.s. Prostějov. V současnosti je společnost AUTO – PERA výrobcem s nejrozsáhlejším sortimentem listových per na všechny vozy, zahraniční i tuzemské.

Listové pero má využití snad u všech typů vozidel, tzn. u nákladních, terénních, osobních a také u návěsů či nebo přívěsů. Jedná se vlastně o svazek ocelových listů složených na sebe majících Stejnou šířku, ale různou délku. Nejdelší list bývá silnější a na obou koncích je obvykle opatřen okem pro uchycení.

Listová pera si společnost vyrábí sama těmi nejmodernějšími postupy. Kauto perům dodává navíc také kompletní příslušenství, takže se nemusíte obávat, že byste své pero nedostali kompletní. Pokud máte například nějakého veterána, firma AUTO – PERA Vám zajistí také opravu listového pera, případně Vám vyrobí nové, zesílené přímo na míru daného vozu.

Vinuté pružiny se dnes těší obrovské popularitě především mezi osobními vozidly, ale využívány jsou v celé řadě jiných průmyslových odvětví. Konstrukčně jsou poměrně jednoduché. Pružina je navinuta z drátu s kruhovým průřezem a je uložena tak, aby stlačující síla působila v její ose. Liší se tedy pouze svojí tvrdostí.

Po 20 letech zkušeností nás už žádný problém nezaskočí a jsme schopni individuálně se zákazníkem zkonzultovat situaci a navrhnout nejvhodnější řešení.

Komerční sdělení

-cop-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online