verze pro tisk

Bezpečné autosedačky: 5 tipů pro správný výběr dětské sedačky do auta

28. srpen 2013

Pokud vozíte ve vozidle malé děti, musíte je usadit do autosedačky. Ty zajistí, že se dětem během jízdy bude sedět pohodlně, avšak hlavně budou ve větším bezpečí v případě, že prudce zabrzdíte, nebo se v nejhorším případě stanete účastníky dopravní nehody. Při výběru dětské sedačky do auta je vhodné držet se několika zásad.

1. Homologace autosedačky

Kupujte jen homologované autosedačky, u nichž je garantováno, že jsou dostatečně bezpečné. Z tohoto důvodu se vyhněte obchodům, které nejsou specializované, nákupům na tržnicích apod. Při nákupu doporučuji kupříkladu e-shop Autosedačky Babypark.cz.

2. Výběr dle hmotnosti a výšky dítěte

Autosedačky vybírejte vždy podle hmotnosti a výšky dítěte, nikoliv podle věku. Některé děti mohou být na svůj věk menší, mohou méně vážit. Pak jim autosedačka nemusí vyhovovat a poskytovat takové pohodlí a bezpečí.

3. Správný tvar autosedačky

Autosedačku vybírejte také podle typu vašeho vozidla. Měla by tvarově i technicky sedět na zadním sedadle tak, aby nevznikla možnost jejího sklouznutí apod.

4. Pohodlí pro dítě

Dbejte na pohodlí dítěte. Ideální je, pokud si autosedačku vyzkoušíte. Při nákupu v e-shopu tuto možnost sice nemáte, pak si alespoň zjistěte její přesné parametry. Obchod Autosedačky Babypark.cz je uvádí u všech svých produktů.

5. Cena není při výběru na prvním místě

Při výběru autosedačky sledujte tyto aspekty vždy! Teprve až poté uvažte, zda se nákup konkrétního typu produktu vyplatí z cenového hlediska.

Eshop Autosedačky Babypark.cz nabízí mnoho typů sedaček v různých cenových relacích, takže si jistě najdete tu pravou.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online