verze pro tisk

Chytří řidiči si pořizují letní pneu již v tomto období

13. prosinec 2012

Přestože nám teprve začíná zima a řidiči poměrně nedávno na kola svých automobilů nazuli zimní pneumatiky, právě nyní je ideální doba na to, aby si koupili také nové letní pneu. Mnoho prodejců je totiž v současné době nabízí za mimořádně výhodné ceny. Poptávka po letních pneumatikách navíc v současnosti není tak velká, obchody tak mají skladem všechny dostupné produkty, nákup je tak rychlý a pohodlnější nežli v březnu, kdy nové letní pneumatiky shání většina majitelů osobních i užitkových vozidel.

Kdy je možné nasadit letní pneumatiky

Jak je vám jistě známo, letní pneu by se neměly používat v zimním období, pakliže to neumožňují klimatické podmínky, to znamená, že silnice nejsou suché a teploty jsou vysoko na bodem mrazu. Letní pneu se obecně doporučuje nasadit až na počátku dubna, a to ještě v momentě, kdy je venkovní teplota alespoň kolem 5 stupňů Celsia, nesněží, neprší ( při nízkých teplotách) a nemrholí. Letní pneumatiky není radno používat v momentech, kdy se na silnicích tvoří námraza, případně jsou silnice ještě posypané solí. V přelomovém období, tzn. kolem konce března, je obzvlášť důležité sledovat předpovědi počasí. S výměnou zimních pneu za letní rozhodně není dobré spěchat, vždyť často i koncem března či počátkem dubna panují nízké teploty, při nichž je vhodnější vyjet na silnice v zimních pneumatikách, případně v univerzálech.

Letní pneu si raději zajistěte s předstihem

Mějte na paměti, že pakliže budete mít v zimě letní pneu, vystavujete si riziku udělení pokuty na místě či ve správním řízení. Letní pneu si každopádně určitě pořiďte s dostatečným předstihem tak, abyste na jejich dodání nemuseli čekat zbytečně dlouhou dobu. Tento stav je typický právě v přelomovém období. Ke konci března se najednou všichni řidiči nahrnou do obchodů a ty často nestíhají zvládat nárůst poptávky.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online