verze pro tisk

Co ovlivňuje kvalitu jízdy v terénním automobilu?

26. listopad 2014

Terénní vozidla neboli takzvané offroad musejí mít podvozek a jeho jednotlivé komponenty na daleko vyšší úrovni, než jaká je u klasických cestovních automobilů. Jsou totiž určena pro jízdu v náročnějších podmínkách, tedy zejména na nezpevněných cestách, lesních komunikacích apod. Kvalitu jízdy ovlivní pneumatiky, ale také například i tlumiče pérování.

Výběr pneumatik pro offroad vozidla

Co se týče pneumatik, je pro terénní automobily potřeba pečlivého výběru. Offroad pneumatiky by měly mít především hlubší dezén tak, aby byly schopny dobře přilnout i k nezpevněnému povrchu vozovky. V obchodech dnes najdete speciální sekce pneumatik, které jsou určeny buď pro terénní vozidla obecně, případně pak pro vybranou značku automobilu. Vždy je dobré se před nákupem poradit přímo s prodejcem. Záleží také na to, zda vybíráte letní, zimní nebo univerzální pneumatiky.

Tlumiče pro terénní auta

Důležitou součástí vozidla, která ovlivňuje kvalitu jízdy i třeba životnost pneumatik, jsou tlumiče pérování. Pro terénní vozidla je třeba zvolit speciální offroad tlumiče, které jsou schopny lépe tlumit nárazy a přispívají tak ke stabilitě vozidla i v extrémních podmínkách, kdy jedete na nezpevněném povrchu.

OLD MAN EMU tlumiče splňují nejnáročnější kritéria

Špičkové tlumiče pérování pro terénní vozy vyrábí značka OLD MAN EMU. Jde o speciálně vyvinuté díly, které byly před uvedením na trh testovány v nejdrsnějších podmínkách v Austrálii. Jejich charakteristickým rysem je krom jiného zabudovaná ochrana pracovního pístu, která tlumiče chrání před rychlým opotřebením. Tlumiče mají také větší rozměry, což pozitivně ovlivňuje vlastnosti náprav vozidla.

Tlumiče pérování pro terénní vozidla nabízí Offroad obchod. Právě v něm zakoupíte zmiňované tlumiče značky OLD MAN EMU, ale i produkty pro terénní automobily od jiných světových výrobců.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online