verze pro tisk

Co způsobují opotřebované tlumiče pérování?

27. září 2014

Tlumiče pérování jsou důležitou součástí každého automobilu. Jako majitelé vozidla byste se měli zajímat o jejich stav a v případě, že už máte najetý určitý počet kilometrů, si zkontrolovat, zda nenastal čas pro jejich výměnu.

Špatně fungující tlumiče totiž zhoršují jízdní vlastnosti automobilu, a to hned v několika ohledech. Dvojnásob to platí pro terénní vozidla, která využívají offroad tlumiče.

Funkce tlumičů pérování

Klasické i offroad tlumiče hrají významnou roli z hlediska komfort během jízdy. Pokud fungují dobře, pak při řízení nepociťujete žádné zásadní problémy s ovládáním vozidla na vozovce.

Tlumiče mají za cíl především snižovat nárazy, které vznikají při kontaktu vozidla s povrchem silnice. Dále pak přispívají k celkové stabilizaci vozu, tlumí například i vliv bočního větru či sklon vozovky.

Co se děje, když nefungují správně?

V okamžiku, kdy jsou tlumiče opotřebené, dochází k postupnému zhoršování pocitu z jízdy. Problém je zejména to, že se prodlužuje brzdná dráha, a to až o několik metrů. Další potíž, která je spjata s opotřebenými tlumiči pérování, se skrývá v tendenci k aquaplaningu, kdy vozidlo na mokrém povrchu ztrácí kontakt s vozovkou a je tak daleko hůře ovladatelné.

V neposlední řadě pocítíte špatné tlumiče tím, že automobil bude při řízení méně stabilní, bude náchylný odbočovat na některou ze stran. To vše se projeví v náročnějším stylu řízení, takže se i při kratších jízdách budete cítit mnohem unavenější.

Tlumiče pérování vám vymění v odborném servisu. Pořídit si je přitom můžete sami, nabízí je například Offroad obchod, který se specializuje především na tlumiče do terénních vozidel. Pořídíte v něm krom jiného špičkové Old Man Emu tlumiče pérování, které aktuálně patří k tomu nejlepšímu na trhu. O jejich kvalitě svědčí už jen to, že jsou testovány v těch nejdrsnějších podmínkách, kde je na ně logicky kladena největší zátěž.

Komerční sdělení

-sad-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online