verze pro tisk

Čtyři nejčastější chyby při řízení, které mohou způsobit škody

26. srpen 2019

Týká se to začátečníků i těch, kteří už nějakou dobu za volantem sedí. Chyby při řízení. Některé mohou způsobit nepříjemnosti, jiné velké škody i újmu na zdraví. I když se to omílá stále dokola, jsou věci, které každý z nás jednou za čas při řízení stejně udělá, i když by neměl. Jaké jsou ty nejčastější chyby, kvůli kterým mohou vzniknout šrámy nejen na vašem autě?

Nedodržování bezpečné vzdálenosti

Nedodržování bezpečné vzdálenosti je častým nešvarem. Lidé mívají tendenci pověsit se na auta před sebou, a tak trochu si tím i ulehčit „práci“. Jednoduše sledují světla před sebou a to, co auto dělá a podle toho se řídí. Jenže při příliš krátké vzdálenosti může velice snadno dojít k tomu, že auto před vámi najednou zabrzdí a vy už to dobrzdit nestihnete. Bezpečná vzdálenost se počítá dle pravidla dvou sekund.

Nedodržování povolené nebo doporučené rychlosti

Cedule omezující nebo doporučující rychlost v daných místech opravdu nejsou pro nic za nic. Někdy si omezenou rychlost vyžádá samotný terén a při vyšší rychlosti může například v zatáčce snadno dojít k vyjetí ze silnice. Také v oblastech, kde jsou například zpomalovací prahy, byste měli dodržovat rychlost a zbystřit. Obvykle se jedná o místa, kde se mohou vyskytovat chodci, děti, zvířata a podobně.

Špatné zipování

Řazení do zúženého pruhu je pro některé řidiče stále ještě oříškem. Kvůli tomu pak mohou vznikat kolony, ale i drobné nehody. Mezi časté chyby patří to, když si řidiči přednost vynucují, když pouští více aut najednou nebo naplno nezajíždějí na konec zúženého pruhu.

Spoléhání se na elektronické asistenty

Elektroničtí pomocníci sice mohou být užiteční, ale vždy jste to hlavně vy, kdo musí mít vůz plně pod kontrolou. Pokud vám při couvání stojí v cestě parkovací zábrany a senzor vás na to upozorní, pravděpodobně se na něj můžete spolehnout. Ale jezdit vysokou rychlostí na mokré silnici a myslet si, že vás podrží náhon na všechny čtyři a systém ABS či ESP, to už je jiná. Tyto technologie rozhodně neumí zázraky.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online