verze pro tisk

Důležitá kritéria pro výběr střešního nosiče lyží

19. listopad 2012

Mnoho řidičů během letošní zimy vyrazí na hory užít si zimních radovánek. Aby si mohli vzít vlastní lyže či snowboardy, je zapotřebí vyřešit otázku jejich přepravy automobilem. K tomu mohou posloužit střešní nosiče.

Tažná zařízení pro nosiče

Lyže a snowboardy se samozřejmě nejsnadněji převáží v prostorných autech a dodávkách, kde je na ně dostatek místa v interiéru. U osobních vozidel je přeprava složitější. Je nutné buď zakoupit tažná zařízení, na která se namontují nosiče. Další možností jsou střešní nosiče. Ty jsou z mnoha důvodů praktičtější. Zmiňme alespoň to, že řidiči náklad nepřekáží ve výhledu za automobil.

Střešní nosiče lyží

Nosiče lyží bychom měli vybírat podle několika kritérií. Především je dobré si položit otázku, jak velký nosič potřebujeme. Pro rodinné účely nám jistě postačí střešní nosiče, na které se vejdou dva až čtyři páry lyží, případně snowboardů. Obchody samozřejmě nabízejí i prostornější nosiče lyží, které mají širší ložnou plochu.

Druhou věcí, na kterou bychom se měli zaměřit, je způsob uzamykání. Některé nosiče lyží mají uzamykání realizováno tak, že se lyže zamykají přímo k ložné ploše. Jiné varianty umožňují uzamknutí lyží přímo ke střešnímu nosiči, což je rozhodně lepší varianta, neboť je zde mnohem menší riziko odcizení lyží.

V neposlední řadě je dobré se při nákupu nosiče lyží informovat, zda a jakým způsobem lze uchytit i hůlky či další předměty a potřeby, které jsou součástí lyžařského vybavení a nevejde se nám do interiéru vozidla.

Při výběru nosiče lyží a snowboardů budeme jistě řešit i otázku ceny. Jednodušší nosiče lyží se dnes dají pořídit v cenových relacích kolem 1-2 tisíců korun, luxusnější verze pak lze koupit i za několikanásobně vyšší cenu.

Pro přepravu lyží lze využít také střešní boxy, v nichž se dá převážet i mnoho dalších věcí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online