verze pro tisk

Jak funguje operativní leasing?

24. únor 2016

Mnoho firem potřebuje mít k dispozici vlastní vozový park, aby její zaměstnanci mohli pohodlně jezdit na služební cesty. Jednou z možností, jak si jej obstarat, aniž by se musely investovat statisíce korun do nákupu, je zajištění operativního leasingu.

Rozdíl oproti běžnému finančnímu leasingu je v následném vlastnictví

Operativní leasing je zvláštní formou leasingu. Od toho klasického se liší v tom, že vozidla, která používáte, nepřechází na konci splatnosti na vás, nestáváte se tak jejich majiteli. Při skončení smlouvy si ji můžete prodloužit a zpravidla využíváte nový vůz. Platíte tak vlastně pravidelné měsíční nájmy.

Nemusíte se starat o pojištění, servis ani další záležitosti okolo vozidel

Mohlo by se zdát, že takováto forma není příliš výhodná. Vezměte ale v potaz, že máte možnost neustále jezdit v nových a kvalitních vozidlech, vozový park vaší firmy tak díky tomu nestárne. V rámci operativního leasingu a plateb za něj navíc máte zajištěné i prakticky vše okolo, co je s provozem automobilů spojené. Včetně pojištění, případných oprav, servisu apod. To samozřejmě v konečném důsledku přinese úspory vaší firmě. Díky tomu, že navíc nemusíte vozidla kupovat, ušetříte velké množství nákladů.

Moderní operativní leasing nabízí Hertz Lease

Pokud chcete zjistit, na kolik vás tato služba vyjde, navštivte web společnosti Hertz Lease, která v tomto směru patří k vůbec nejvýznamnějším poskytovatelům v ČR. Na webu je pro operativní leasing kalkulačka.

V ní zadáte údaje o značce a typu vozidla, o které máte zájem, dále pak požadovanou délku leasingu, kontaktní údaje a několik dalších nezbytných informací. Během chvíle vám na operativní leasing kalkulace vypočte, kolik byste za tuto službu platili. Samotné sjednání služby je pak už otázkou několika hodin, maximálně dnů.

Operativní leasing je ideální formou leasingu pro menší, ale i velké firmy, které nechtějí a nemohou nákladně investovat do vlastního vozového parku. Díky tomuto způsobu financování budete mít firemní vozy vždy v dobrém stavu a budete jezdit v kvalitních nových či jen pár měsíců starých automobilech.

-cop-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online