verze pro tisk

Jak na výběr zimních pneumatik? Orientaci usnadní pneu štítky

20. říjen 2014

Je nejvyšší čas na nákup nových zimních pneumatik. Blíží se totiž doba, kdy budete muset přezout kola na svém autě. Jistě víte, že zákon už několik let nařizuje povinnost používat zimní pneumatiky, a to v době od počátku listopadu do konce března.

Dále je nutné mít přezuto také v okamžiku, kdy se na silnici tvoří souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy. Před nákupem byste měli vědět, jak provést správný výběr pneumatik. K lepší orientaci vám pomohou štítky, které jsou na pneu podobně jako například energetické štítky u chladniček.

Jaké informace obsahuje štítek na pneu?

Pneumatiky jsou označeny štítkem, který zobrazuje některé z jejich vlastností. Písmena, která u nich uvádějí výrobci, ukazují zejména to, jakou mají hlučnost, jak se pneumatiky chovají ve zhoršených klimatických podmínkách, případně jaký mají vliv na spotřebu paliva.

Nejkvalitnější pneumatiky jsou na štítku označeny písmenem A, nejhorší pak písmenem G. Už jen podle tohoto označení si snadno zjistíte, zda jsou vámi pořizované pneu kvalitní a dá se na ně plně spolehnout. Zvolíte-li kupříkladu pneu s označením A, získá váš automobil daleko lepší brzdné vlastnosti nežli v případě pneu označených písmeny B – G. Brzdná dráha, která je jedním z důležitých parametrů, může být takto zkrácena klidně o celé desítky metrů.

Kromě štítku si všímejte také hloubky dezénu a dalších vlastností

Je pravdou, že pneumatiky není vhodné vybírat pouze a jen podle štítků. Ne vždy mohou udávat spolehlivé vlastnosti. Zejména u nekvalitních produktů, které pocházejí z asijských zemí, je třeba vybírat daleko pečlivěji. Proto byste si u prodejce měli ověřit i další vlastnosti nabízeného zboží. Zcela jistě si pak všímejte hloubky dezénu, která je pro zimní pneu obzvláště důležitá. Platí totiž, že musejí mít dezén minimálně 4 mm hluboký. U nových pneumatik by měl být samozřejmě daleko hlubší.

Kde pořídit kvalitní a přitom levné zimní pneumatiky?

Při nákupu nových pneu doporučuji zvolit osvědčený obchod, s nímž máte zkušenosti, případně jej pozitivně hodnotí ostatní kupující. V tomto směru si velmi dobře stojí internetový obchod pneu.extralevne-pneu.cz. V něm pořídíte levné pneumatiky na zimu. Nyní jsou vybrané produkty navíc nabízeny za akční ceny, díky čemuž máte možnost ušetřit další peníze.

Mějte na paměti, že kvalita pneumatik ovlivní také celkový stav vašeho vozidla a jeho jednotlivých součástí. Špatně zvolené pneu mají například negativní vliv na ložisko kola, které je daleko rychleji opotřebováváno.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online