verze pro tisk

Jak na výměnu čelního skla?

4. květen 2015

I při opatrné jízdě se lehce může stát, že do čelního skla vašeho automobilu vlétne od protijedoucího vozidla kamínek a dojde k jeho poškození. V tom případě je vhodné jej nechat opravit. Pakliže je prasklina příliš velká, musí bezpodmínečně následovat kompletní výměna čelního skla.

Co hrozí při jízdě s poškozeným sklem?

Výměna čelního skla je důležitá v okamžiku, kdy prasklina překáží ve výhledu. Pokud byste se spokojili s pouhým zalepením, hrozí vám sankce ze strany správních úřadů poté, co vás zastaví policie. Pokuta se může vyšplhat až na 10.000 Kč, hrozí i riziko odebrání bodů. Dopravní policisté vám navíc v důsledku poškození mohou zakázat další jízdu.

Výměnu čelního skla je nejlepší provést v servisu. Možná si říkáte, že vás to bude stát zbytečně moc peněz, což je mýlka. Pakliže máte čelní sklo pojištěné, bude jeho výměna proplacena pojišťovnou.

Připojištění skel má své opodstatnění

Pojištění čelního skla se rozhodně vyplatí. Ročně za něj zaplatíte kolem 1.000 Kč. Některé pojišťovny jej nabízejí dokonce už kolem 500 Kč.

Nové čelní sklo, respektive jeho výměna, přitom stojí minimálně kolem 2.000 Kč. Čím luxusnější vůz máte, tím vás oprava vyjde dráž. U některých značek a modelů vozidel se vyšplhá klidně přes 5.000 Kč. Bez pojištění máte mnohem omezenější výhled. Výměna sice může být zaplacena z pojistky řidiče, od jehož vozidla kamínek do skla odlétl. Jenže zastavit viníka je obtížné, natož se s ním domluvit, že škodu nahlásí své pojišťovně.

Při výměně čelního skla doporučuji využít některý z osvědčených servisů. Jedním z nich je Servis autosklo – firma K+M. Spolupracuje s předními světovými výrobci autoskel, jako jsou AGC či Pilkington.

Pokud bude výměna čelního skla provedena z připojištění, pak si připravte kopii řidičského a technického průkazu, dále pak platnou pojistnou smlouvu a doklad o zaplacení pojistky připojištění čelního skla.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online