verze pro tisk

Jak poznat skutečně kvalitní alu kola? Poradíme, čeho si všímat!

20. únor 2015

Chcete svého čtyřkolého miláčka vytunit litými disky? Dáme vám několik tipů, jak poznat kvalitní alu kola, která splňují veškeré bezpečnostní podmínky.

Průzkumy ukazují, že až třetina prodávaných elektronů nesplňuje bezpečnostní podmínky pro jízdu na silnici. Jsou to lité disky, které jsou nabízené od soukromých osob na internetových bazarech, nebo také disky prodávané v neprověřených pneuservisech.

Alu kola musí být homologovaná

Nehomologovaná, tedy neschválená alu kola jsou riziková, vzhledem k jejich nekvalitní konstrukci se mohou při jízdě poškodit, ohnout nebo prasknout a způsobit i dopravní nehodu. Při nákupu elektronů vždy sledujte, zda je kolo otestované, homologované a splňuje všechny podmínky pro jízdu na komunikaci.

Co musí kola splňovat, aby byla homologována?

Alu disky jsou před homologací testovány během pevnostních a zástavbových zkoušek, která ukáží pevnost, bezpečnost, tedy vhodnost pro jízdu po veřejné komunikaci. Testování probíhá tak, že jsou lité disky vystavovány nárazům, ohýbání a náročných podmínkám na různých modelech automobilů.

Při splnění podmínek získají značkové elektrony značku KBA nebo EV kroužek s číslem schválení. Číslo homolagace je většinou u otvoru pro ventil.

Žádejte typový list

Při nákupu elektronů chtějte typový list, kde jsou uvedeny informace i vašem vozidle, údaje o výkonu, rozměry pneumatik a protokol TÜV.

Rizika neschválených litých disků

Pokud podlehnete nižší ceně, pak věřte, že se vám těch pár ušetřených korun vymstí, a to nejen na vaší snížené bezpečnosti, ale také v případě kontroly od policie, pojistné události nebo na STK, kde budete mít problémy.

Doporučujeme nákup nových alu kol u prověřeného prodejce mojeelektrony.cz!

Komerční sdělení

-mot-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online