verze pro tisk

Jak se vyvarovat chybám při nákupu ojetých vozů?

29. červenec 2015

Drtivá většina českých občanů nemá dostatečný finanční obnos na nákup nově vyrobeného automobilu nebo se nechce úvěrem zadlužit na tak vysokou částku, jakou nové modely stojí. Naštěstí i v oblasti ojetých vozidel se dají najít velmi kvalitní osobní automobily všech velikostí a kategorií. Nabídka je opravdu široká. Při nákupu ojetého automobilu je ale nutné mít se více na pozoru. Rizika jsou totiž větší a špatný výběr by mohl znamenat ztrátu nemalého finančního obnosu. Dnes se zaměříme na téma, jak se vyvarovat chybám při nákupu ojetých vozů.

Náhodně přijít, vybrat, zaplatit a odjet. Všechno špatně!

Každý ojetý vůz by pro vás měl znamenat potencionální nebezpečí. Vždy je zapotřebí, abyste při výběru byli maximálně ostražití, a to ve všech ohledech. Lehkomyslnost se nemusí vyplatit. Vše by mělo začít správným výběrem kvalitního autobazaru. Nebojte se obětovat čas a získat dostatečné množství recenzí o jednotlivých firmách. Snažte se také zjistit maximální možné dostupné informace o daném vozu. Kvalitní autobazary se také poznají podle toho, že vám o autě tyto informace poskytnou a navíc přidají i záruky.

Jak poznat, že něco není v pořádku?

Existuje také velké množství detailů, které vám mohou napovědět, že něco s autem není v pořádku. Žádný autobazar by neměl na prodej ojetých vozů zbytečně spěchat. Pokud se vám prodejce snaží prodat vůz hned, může to znamenat, že krátí čas pro odhalení nedokonalosti. Autobazar by vám měl umožnit důkladnou testovací jízdu s vybraným automobilem a umožnit řízení vozu. Dále by vám neměl bránit v přístupu technika, který prohlédne detailně stav vozu. Už to jsou detaily, které mohou napovědět, zda se prodejce snaží něco skrýt či nikoliv. Stočené tachometry jsou kapitolou samy o sobě. Více o tomto tématu najdete ZDE.

Zjistěte si, jaké záruky vám prodejce nabízí

Spolehlivé autobazary vám k nákupu vozů nabídnou i bonusy v podobě různých druhů záruk. Nejčastěji se jedná o doživotní záruku na původ vozidla, záruku na nepoškozenost vozu, záruku na skryté vady, osvědčení, že auto není majetkem třetí osoby a nemá žádné právnické důvody, které by znemožňovali koupi nebo záruku, že auto není v databázi kradených vozidel v ČR ani v ostatních evropských zemích. Ne každý pražský autobazar s ojetými vozy vám tyto záruky poskytne. Pozor si také dejte na formulaci kupní smlouvy, aby nezvýhodňovala prodejce.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

0LkcMwzIBki

středa, 22. únor 2017
13:25

I dind't know where to find this info then kaboom it was here.


Napsal: 0LkcMwzIBki [Odpovědět]

Povinné ručení - srovnání online