verze pro tisk

Jak udělat zkoušku v autoškole?

29. červen 2016

Čeká vás praktická zkouška z jízdy? Pokud vám instruktor nepodal konkrétní informace o jejím možném průběhu, nepřestávejte číst. Připravili jsme pro vás seznam všech úkonů, které byste jakožto budoucí držitel řidičského oprávnění měli zvládat na jedničku s hvězdičkou.

Praktická ukázka znalostí

Zkouška v naprosté většině případů začíná praktickou ukázkou znalostí, v rámci které komisaři prokážete, že znáte povinnou výbavu vozidla, poradíte si s defektem, dokážete sestavit výstražný trojúhelník apod. Samozřejmě po vás nebude vyžadovat ukázku všech znalostí, ale může se stát, že si vás prověří poměrně důkladně.

Před jízdou nezapomeňte na…

Řidičský průkaz nezískáte zadarmo. Musíte prokázat své kvality. Proces začíná ještě předtím, než šlápnete na plyn. Nastavte si sedačku do správné polohy, upravte si zpětná zrcátka a nezapomeňte si zapnout bezpečnostní pás.

A jde se na věc

Zkouška obvykle trvá 30 minut. Třetinu času strávíte na cvičišti a zbylou část v ostrém provozu. Komisař bude vaše šoférování bedlivě sledovat a lpět na striktním dodržování silničního provozu. Pokud pravidla silničního provozu hrubě porušíte, případně ohrozíte vozidlo nebo jiného účastníka provozu, komisař vaše jednání vyhodnotí jako hrubou chybu a zkoušku ukončí.

 

K největším prohřeškům, které komisaři netolerují, patří překročení rychlosti a nedání přednosti v jízdě.

Chcete to zvládnout napoprvé? Vyberte si kvalitní autoškolu!

Je naprosto logické, že pro člověka s minimálními zkušenostmi není jízda v dynamickém provozu snadná. Na druhou stranu můžete výrazně zvýšit své šance na úspěšné absolvování zkoušky tak, že podstoupíte kvalitní výcvik v renomované autoškole. Skvělým příkladem je Autoškola Praha King, ve které pracují špičkoví lektoři s lidským přístupem. Nedílnou součástí služeb jsou také kondiční jízdy a rekvalifikace pro profesionální řidiče.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online