verze pro tisk

Jak vybrat silniční váhu?

26. červenec 2016

Rozhodli jste se podnikat v oboru, v rámci kterého budete využívat silniční váhy? Případně již nějakou vlastníte a potřebujete lepší systém, než jste používali doposud? Pokud se v segmentu automobilových silničních vah příliš nevyznáte, budou se vám hodit následující informace. Nepřestávejte číst a dozvíte se, čím se při výběru silniční váhy řídit a proč se vyplatí nákup přímo od výrobce.

Silniční váha nepatří k levným záležitostem. Ceny se pohybují ve statisících, takže je vhodné vybírat tak, aby zařízení odpovídalo specifickým potřebám provozu. K hlavním parametrům patří váživost, druh konstrukčního provedení váhy, ale také spolehlivost, možnosti případných oprav ze strany dodavatele a kvalita záručního/pozáručního servisu. Nechcete-li riskovat, že vám prodejce neposkytne adekvátní servis v případě poruchy, obraťte se na výrobce.

Specialisty na průmyslové vážení najdete ve svitavské firmě VÁHY – JAS, s.r.o., která vyrábí silniční váhy více jak čtvrt století. Je na trhu již od roku 1990 a její jádro tvoří lidé s dlouholetými zkušenostmi v oboru průmyslového vážení.

Silniční váha může mít mnoho podob. V nabídce společnosti VÁHY – JAS najdete několik různých typů s rozměry od 4 do 18 metrů a váživostí až do 60 tun. Liší se také typem konstrukce a dalšími parametry (např. v nájezdovém a zapuštěném provedení). Obvyklá výška mostu u silniční váhy v mostním provedení je 27 cm.

Nedílnou součástí nabídky je veškeré potřebné příslušenství v podobě závor, semaforů, svodidel, kamerového systému a vážního softwaru. Český výrobce váhy průběžně inovuje a využívá moderní technologie.

Pokud si s výběrem nevíte rady, využijte poradenství ze strany kvalifikovaných pracovníků. Rádi vám o jednotlivých variantách silničních vah poskytnou bližší informace a doporučí vhodné řešení pro váš provoz. Více se dozvíte na www.vahyjas.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online