verze pro tisk

Jak vybrat tažné zařízení k vozidlu?

25. červen 2014

Ve chvíli, kdy váš vůz není dostatečně prostorný na to, aby mohl převézt objemnější předměty, je zapotřebí situaci vyřešit připojením přívěsu. K jeho zapojení ale musí být vozidlo vybaveno tažným zařízením. Při jeho výběru si dávejte pozor na několik detailů.

Výběr dle účelu

Před tím, než přijdete do obchodu, zodpovězte si základní otázku: „ K jakému účelu vám systém bude sloužit?“. Tažná zařízení se totiž liší mimo jiné podle toho, jaký typ přívěsu k nim bude připojen. Rozdíl spočívá zejména ve způsobu připojení na elektroinstalaci, dále pak také na hmotnosti.

Chystáte-li se kupříkladu za vůz napojit klasický přívěs s nosností do 750 kilogramů, pak je nejlepší zvolit tažné zařízení s typovou elektroinstalací 7PIN. Jiný typ pak zvolíte ve chvíli, kdy za vůz bude připojen obytný přívěs. Pak je třeba zvolit tažná zařízení, která mají elektroinstalaci 13PIN.

Tažná zařízení podle čepu

Důležitou součástí tažných zařízení je čep. Ten může být odnímatelný nebo nastálo připevněný. I toto kritérium rozhoduje při výběru zařízení. Pevné čepy jsou vhodné zejména ve chvíli, kdy používáte tažná zařízení často, případně mají vyšší hmotnost.

Zařízení s odnímatelnými čepy jsou pak ideální ve chvíli, kdy tažná zařízení využíváte zřídkakdy, případně nechcete, aby hyzdily zadní část vozidla. Ve chvíli, kdy za vozidlem nepoužíváte přívěs, dají se jednoduše odejmout, a to obyčejným nářadím nebo i ručně.

Příslušenství

Kromě těchto dvou základních bodů si určitě v obchodě zjistěte, jaký případná příslušenství k tažným zařízením budete ještě potřebovat. Obvykle se totiž prodávají bez elektroinstalace, kterou je tak nutné dokoupit zvlášť. Kromě toho se vám jistě bude hodit například kryt na čep nebo uzávěr a další doplňky.

Nákup tažného zařízení

Tažná zařízení a příslušenství k nim pořídíte v internetovém obchodě tazne.cz. Ten nabízí značkové produkty od nejvýznamnějších světových výrobců. Většina produktů je skladem, takže se můžete spolehnout na rychlou dodávku objednaného zboží. Díky tomu, že je obchod přímo napojen na tyto výrobce, nabízí tažná zařízení za velmi výhodné ceny.

-obs-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online