verze pro tisk

Je lepší koupit auto nebo zvolit operativní leasing?

19. únor 2014

Koupě auta je jednou ze zásadních investic. Kvalitní vozy začínají na cenových relacích od 200 tisíc korun, což pro mnohé z vás jistě není málo. Je pravdou, že můžete počítat s tím, že vám nové auto bude sloužit po mnoho let. Pokud si tak jednorázový náklad rozpočítáte do pěti či deseti let, nevychází takováto investice zas tak draze. Přesto máte i jinou možnost, a to zajištění operativního leasingu.

Co je operativní leasing?

Operativní leasing je vlastně dlouhodobý pronájem aut. Vozidlo nemáte v osobním vlastnictví, patří po celou dobu firmě, která vám jej pronajme. Platíte tak pravidelnou částku, zpravidla každý měsíc. Tato částka za pronájem vozidla je přitom konstantní po celou dobu, kdy máte operativní leasing sjednány.

Na jak dlouho se dá auto pronajmout?

Zatímco vám klasická půjčovna aut nabídne pronájem vozidla na pár dní či týdnů, v případě operativního leasingu jde o pronájem i na několik měsíců či dokonce let. Výhoda spočívá v tom, že neplatíte žádnou akontaci. Zároveň také k této službě máte i různé doplňkové služby, jako jsou pojištění, dálniční známka, servis vozidla atd.

Kdy využít dlouhodobý pronájem?

Operativní leasing je tak vhodný ve chvíli, kdy nemáte dost peněz na pořízení vlastního vozidla. Stejně tak se hodí ve chvíli, kdy třeba vyčkáváte s koupí auta a počítáte s tím, že si jej pořídíte až za několik měsíců. Operativní leasing lze zařídit na tři měsíce, ale klidně i na dobu dvou let, to záleží jen na vás a dohodě s konkrétní autopůjčovnou.

Možnost pronájmu luxusního vozidla

Operativní leasing nabízí i leckterá půjčovna luxusních vozů. Je tak výhodný ve chvíli, kdy chcete jezdit ve špičkovém vozidle, na jehož vlastní pořízení byste zkrátka neměli peníze. Takto si budete moci dopřávat pocit z jízdy v luxusním vozidle, aniž by vás to stálo příliš peněz.

Závěrem ještě dodám, že operativní leasing je mimořádně výhodný pro firmy, které potřebují větší vozový park a chtějí jej mít neustále v dobrém stavu.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online