verze pro tisk

Kdy s vozem zamířit do servisu? Existují 3 hlavní důvody

29. červen 2018

Pokud máte automobil, jistě víte, že se o něho musíte starat, čímž prodloužíte jeho životnost. S celkovou péčí souvisí i to, že čas od času se svým vozem navštívíte servis. Kdo má auto, ten jistě ví, že jsou většinou tři důvody, proč danou návštěvu absolvovat. O jaké se jedná?

Pravidelná prohlídka

Ta se absolvuje hlavně u novějších vozů. Interval je většinou roční, ale může se měnit v závislosti na celkovém kilometrovém nájezdu. Kdo má vůz z Mladé Boleslavi, musí pochopitelně navštívit autoservis vozů Škoda. A stejné je to i u jiných značek. Daná servisní prohlídka je nutností hlavně proto, aby se vůz zkontroloval, zda s ním není něco v nepořádku.

Obvykle zahrnuje několik úkonů, jako je:

  • Vizuální kontrola a opravy drobností
  • Výměna oleje a filtrů
  • Kontrola elektronických systémů

Problém s vozem

Druhým důvodem, proč musí majitel zamířit do autoservisu, je situace, kdy se svým automobilem nemá něco v pořádku. Že se vyskytne určitá závada, není problém zjistit. Mohou se objevit různé nestandardní zvuky, může dojít k tomu, že auto nejede nebo hlásí problém palubní deska pomocí kontrolek. Servis provede diagnostiku, zjistí závadu a následně ji pochopitelně opraví. Vůz následně bude sloužit tak, jak má.

Kontrola před delší jízdou

Doba dovolených je tady. Pro mnoho lidí je dovolená u moře spojena s cestou vlastním automobilem. Jelikož cesta je dlouhá a je spojena s pobytem v zahraničí, je dobré mít jistotu, že s autem bude vše v pořádku. Vyplatí se proto navštívit autoservis Škoda Praha a nechat si vůz zkontrolovat. Sníží se tak riziko poruchy, která v zahraničí není nic příjemného. Jak proto, že dokáže zkazit celou dovolenou, tak pochopitelně také proto, že ceny místních servisů nejsou nijak nízké. A je jedno, zda se jedná o průjezdní Rakousko nebo Německo, nebo mluvíme o cíli cesty, kterým je Itálie nebo Chorvatsko.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online