verze pro tisk

Láká vás cestování s obytným autem?

29. říjen 2015

Cestování na vlastní pěst v obytném automobilu láká stále větší procento Čechů. Tento způsob cestování je oblíbený u párů, skupiny přátel i pro celé rodiny. V naší vlasti je mnoho míst, která se dají poznávat při cestování obytným vozem a vydat se můžete klidně i za hranice. Nejste nijak nuceni si hledat ubytování v penzionech, které musíte do určité doby opustit. S dostatečnými zásobami jídla nemusíte nikde řešit, kde a jak se najíte.

Komfort cestování ovlivňuje kvalita obytných aut

Jak si užijete dovolenou v obytném automobilu, záleží především na dvou základních skutečnostech. Ta první je na vás, podle toho, jak si cestu naplánujete a zařídíte. Druhou skutečností je kvalita a komfort, které nabízí obytné vozy. Cestování ve vozech starších než 10 nebo dokonce 15 let už tak příjemné být nemusí. Technický stav vozu už nejspíše nebude na nejvyšší úrovni a ani vybaven nebude odpovídat nejnovějším trendům a vašim potřebám.

Jenže nový obytný vůz stojí jako průměrná novostavba

Pokud se ale zaměříte na nové obytné vozy s kompletní moderní výbavou a skvělým technickým stavem, dost možná budete jejich cenou překvapeni. Bohužel překvapení nebude milé. Za cenu nových a kompletně vybavených obytných vozů zaplatíte velmi vysokou částku přesahující milion korun. Za takovou cenu můžete mít nový montovaný rodinný domek. Ne každému se chce kupovat obytný vůz z bazaru, protože si nikdy nemůžete být jistí skutečným stavem auta. Některé domácí kutily jistě napadne, že si k obytným účelům předělají vlastní dodávku nebo jiný dopravní prostředek. K tomu je zapotřebí mnoho práce a nejlépe zkušenosti. Jak vypadá obytný vůz z londýnského dvoupatrového autobusu, se můžete podívat ZDE.

Pokud máte zájem cestovat po republice i v zahraničí v obytném voze, kromě zmíněných možností existuje ještě jedna, která je v současnosti stále využívanější. Konkrétně se jedná o pronájem obytných aut. Stačí najít tu správnou půjčovnu obytných vozů, domluvit termín a vyrazit.

Vybírejte půjčovnu obezřetně

Vzhledem k tomu, že cestování obytnými vozy je v současnosti velmi populární, tak i půjčoven těchto dopravních prostředků je hned několik. Je třeba vybrat tu správnou. Půjčovny by měly nabízet nové nebo minimálně ojeté vozy ve stoprocentním konstrukčním stavu, ale cena pronájmu obytného vozu by neměla být přehnaná. Opravdu spolehlivé půjčovny by měly nabízet i nonstop servis, pojištění v některých zahraničních státech a další služby.

-jan-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online