verze pro tisk

Motocykly KTM už více než půl století oslovují milovníky sportovních stylů jízdy

16. leden 2015

Značka KTM jistě není neznámá těm z vás, kteří mají rádi sportovní motorky. Stroje rakouské firmy lze dnes vidět prakticky v každém významném motocyklovém závodě a seriálech. Stejně tak jsou ale oblíbené i mezi tisícovkami amatérských jezdců. Všichni mají jedno společné. Oceňují především kvalitu a spolehlivost těchto strojů.

Něco o historii KTM

Motocykly KTM mají poměrně dlouhou historii. Začaly se vyrábět už v první polovině padesátých let 20.století. Za více než půlstoletí prošel jejich vývoj třeskutými změnami, některé z nich přitom byly na svoji dobu zcela revoluční. Na mysli mám kupříkladu to, že firma jako první přišla na trh s čtyřtaktními motory pro terénní motorky, které byly chlazeny kapalinou. Za zmínku stojí jistě i fakt, že motocykly značky KTM začaly oproti konkurenci mnohem dříve využívat současně jak přední, tak i zadní kotoučové brzdy. Tyto i další inovace přispěly k tomu, že jsou dodnes motorky KTM naprostou špičkou mezi offroadovými stroji.

Tipy na aktuální stroje této rakouské značky

V současné době KTM vyrábí motorky v různých třídách – od endura, přes supermotor či motocross. Mezi aktuální novinky patří například KTM 1190 RC8 R, který je zařazen do třídy Superbike. Jde o stroj s dvouválcovým čtyřtaktním motorem o obsahu 1195 kubických centimetrů.

Vyznavačům třídy Enduro by pak doporučil stroj KTM 250 SX s jednoválcovým dvoutaktním motorem o obsahu 249 ccm. Oba tyto typy motorek a ostatní stroje, které nyní KTM dodává na trh, pořídíte v České republice u společnosti KTM Autonova Brno. Její sídlo najdete v Masné ulici 418/20 v Brně.

A na závěr jedna poznámka. Víte, jak jednoduše rozeznáte stroje KTM od ostatních značek? No přeci podle barvy. Pro KTM je totiž charakteristická sytě oranžová barva. Schválně si všimněte v okolí či na závodech, kolik oranžových motorek uvidíte. Jsem si jistý, že jich nebude zrovna málo.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online