verze pro tisk

Na motorku jedině s kvalitním moto oblečením

20. září 2011

Při jízdě na motorce je důležité mít kvalitní oblečení. Bez něho může být cesta značně nepohodlná a zároveň také nebezpečná, neboť v případě nehody hrozí vážné poranění.

Oblečení na motorku se nejčastěji vyrábí z kůže či textilu, případně jde o kombinaci obou materiálů. Důvodů, proč si vybrat opravdu specifické oblečení, které je určeno přímo na motorku, je hned několik.

Bezpečí na prvním místě

V první řadě jde o bezpečnost. I proto jsou kombinézy, bundy a další moto oblečení vybaveny bezpečnostními prvky, jako jsou výztuže okolo páteře, chrániče loktů apod. kromě toho jde samozřejmě i komfort, řidič by neměl být příliš omezen v pohybu tak, aby mohl stroj dobře ovládat. V neposlední řadě si motorkáři vybírají moto oblečení i dle vzhledu, vzhled, barva apod. by však měly na řadu přijít až na úplný závěr.

Kdy se hodí kůže a kdy naopak moto oblečení z textilu

Pokud máme sportovní motorku, je lepší zvolit moto oblečení z kůže. To poskytuje větší bezpečnost při pádu a zároveň je i pohodlnější při vyšších rychlostech. Oblečení na motorku, které je vyrobené z textilu, je oproti tomu lehčí a lze do díky termovložkám použít i při chladnějším počasí. Textilní moto oblečení je zpravidla koncipováno jako zcela nepromokavé.

Pakliže se chcete cítit na motorce pohodlně a zároveň bezpečně, volte moto oblečení co nejopatrněji a vždy se raději při nákupu poraďte přímo s prodejcem. V autorizovaných prodejnách a internetových obchodech Vám jistě velmi rádi poradí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

7D3WxJ4uLO

sobota, 14. květen 2016
04:10

i do;n&8217#t know, at my age, everything i see is an optical illusion. at first, i thought this one was a portrait of my dead turtle, cliff, but once i put on my glasses, i realized it’s just a tree.


Napsal: 7D3WxJ4uLO [Odpovědět]

Povinné ručení - srovnání online