verze pro tisk

Návod, jak vyčistit Alu kola

16. červen 2014

Mnozí z vás dnes na svých vozidlech používají takzvaná Alu kola. Jde o lehké varianty kol, které jsou vyráběny z hliníku, případně i jiných měkkých kovů. Jejich velkou předností je nejen lehkost, ale také atraktivní design. Kromě toho oproti klasickým diskům přispívají ke zlepšení jízdních vlastností automobilu, například z toho důvodu, že mají velmi dobré pérování. O Alu kola je nutné se dobře starat, aby dobře a dlouho sloužila.

Elektrony, jak se jinak Alu kolům také přezdívá, se během jízdy zanášejí od různých nečistot. Aby vydržely co nejdéle a nemuseli jste je už po pár týdnech či měsících měnit, je nutné je pravidelně čistit.

Postup čištění od běžných nečistot

Zaměřte se především na odstranění nečistot, které se do kol dostávají z brzdových destiček. Stačí je jednoduše jednou za čas omýt pomocí teplé vody, do níž přidáte nějaký čisticí prostředek.

Po umytí je následně ještě očistěte a vysušte suchým hadříkem. Je důležité, aby čištění probíhalo ve chvíli, kdy jsou kola studená. Čistící přípravek, který přidáte do vody, nesmí být příliš agresivní. Rozhodně nedoporučuji použít nějakou silnější kyselinu. Ta by lehce poškodila povrch kol, jež by rázem ztratily svůj původní lesk.

Jak často elektrony čistit?

A jak často alu kola mýt? Záleží samozřejmě na tom, jak hodně vytěžujete svůj vůz, případně v jakém terénu se pohybujete.

Pokud s autem jezdíte denně, pak je vhodné Alu kola umývat dle výše uvedeného návodu minimálně jednou týdně. Čím dříve se zbavíte výrazných nečistot, tím lépe. V opačném případě kola rychle ztrácejí původní vzhled. A jak jsem už uvedl na začátku, právě vzhled je jednou z velkých předností elektronů.

Vyčištění od asfaltu

Může se stát, že se na elektronech usadí zbytky asfaltu. K jeho odstranění vám obyčejná voda se saponátem nejspíše nebude stačit. Zkuste raději technický benzín. Po jeho aplikaci pak kola opět omyjte pod vodou s čisticím prostředkem. Buďte ale opatrní, i technický benzín může při neopatrné aplikaci poškodit povrch kol.

Poraďte se s odborníky

Pokud si s čištěním nevíte rady, pak se nebojte obrátit na specialisty v auto servisech. Ti vám poradí, jak se špíny zbavit, aniž by došlo k poškození kol. Vždy je lepší problém konzultovat, než se pak divit, proč alu kola u vašeho vozidla vypadají, jako by byly celé roky staré. Mějte na paměti, že Alu kola nejsou zrovna levnou záležitostí a nákup nové sady vás vyjde na tisíce korun.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online