verze pro tisk

Operativní leasing a jeho přednosti

26. červen 2012

Firmy, které pro svoji činnost potřebují kvalitní vozový park a přitom si nemohou dovolit neustálý nákup nových automobilů, mohou využít služeb leasingových společností. Namísto klasického leasingu si mnoho firem sjednává takzvaný operativní leasing, který jim přináší mnohé výhody.

Při operativním leasingu bude váš vozový park neustále obnovován

Operativní leasing je dlouhodobým pronájmem, při němž se však dá vozový park firmy udržet neustále ve špičkovém stavu. Průběžně s tím, jak vozidla stárnou, je vozový park na základě operativního leasingu neustále obnovován. Firmy, které si tento druh leasingu zajistí, platí pravidelné měsíční splátky. Rozsah jednotlivých služeb v rámci tohoto typu pronájmu vozidel se dá stanovit na základě smlouvy s pronajímatelem.

Poskytovatel operativního leasingu

Operativní leasing poskytuje v tuzemsku kupříkladu společnost Hertz Lease. Tato společnost pronajímá vozidla již dlouhá léta a má proto v daném oboru dostatek zkušeností. Jejích služeb využívají stovky společností, a to včetně velkých firem. V současné době má ve vozovém parku více než 4 tisíce automobilů.

Co vše je zahrnuto v operativním leasingu

Pakliže si sjednáte operativní leasing u společnosti Hertz Lease, pak jsou součástí pronájmu například servisní náklady, zákonné a havarijní pojištění vozidel, dále pak také dálniční známky, silniční daň, poplatky za rádio a samozřejmě také asistenční služba, která se hodí v případě, že se automobil porouchá. Na základě smlouvy lze totiž poskytnout náhradní vozidlo na pět dnů zcela zdarma. To vše a mnohem více je umožněno na základě operativního leasingu. A právě zde spočívá hlavní rozdíl oproti klasickému pronájmu či leasingu, neboť výše uvedené služby při běžném leasingu musejí nejsou součástí pravidelné leasingové splátky.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online