verze pro tisk

Parkovací asistent vám pomůže snadno a rychle zaparkovat

23. červen 2014

Většina moderních vozů mají v rámci výstavby i takzvaného parkovacího asistenta. Ten si však můžete pořídit i do starších typů vozidel. Jak vlastně asistent funguje a vyplatí se vůbec?

Parkovací asistenti dne patří, podobně jako například zesilovače do auta, k základní výbavě nových vozidel. Je však možné je zakoupit i v obchodech, které se specializují na výbavu a doplňky pro osobní a užitková vozidla.

Princip parkovacího asistenta

Systém je užitečný zejména pro ty z vás, kteří si nejsou zrovna jisti svými řidičskými schopnosti. Oceníte jej hlavně v okamžiku, kdy parkujete mezi stojící auta, která jsou seřazena podél ulice. Velmi často se v těchto případech stává, že řidič neodhadne volné místo a otře se o vůz, který stojí před či za ním.

Parkovací asistenti mají tomuto zabránit. Na základě moderních technologií vám vyhledají vhodné místo k zaparkování. Radí vám také s tím, jak korigovat směr jízdy během parkování.

Automatické parkovací systémy za vás udělají téměř vše. Některé z nich dokonce fungují tak sofistikovaně, že jediné, co musíte udělat, je zařazení zpátečky. Pak už systém zcela převezme řízení vozidla a sám zaparkuje. Pokud vás pouze informuje o případné překážce, ozve se varovný signál, který vás upozorní, že jste špatně najetí.

Instalace parkovacích asistentů není nijak složitá. Stačí se držet návodu, který je obsažen v každém balení.

Nezapomeňte ani na další důležité doplňky a výbavu

Parkovací asistent je sice praktický, ale nikoliv nezbytný. Pokud jste dostatečně zkušenými řidiči, bez problémů se bez něj obejdete. Na co ale rozhodně nesmíte zapomenout, je povinná výbava vozidla.

Příkladem budiž třeba osvětlení, a to i pro svícení během dne. V tomto ohledu doporučuji zvolit kvalitní led světla pro denní svícení. Ta nejenže jsou dostatečně výkonná, ale vydrží i mnohem delší dobu nežli klasická světla.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online