verze pro tisk

Pět hlavních důvodů, proč byste měli uvažovat o pronájmu auta ve formě operativního leasingu

19. říjen 2016

Česká republika patří v Evropě dlouhodobě k zemím s nejstarším průměrným stářím vozidel, která brázdí silnice. Tento nevyhovující stav negativně přispívá nejen ke znečišťování životního prostředí, ale také k častějším dopravním nehodám a zvýšeným nákladům na provoz pro majitele automobilů. Jedním z účinných řešení, jak toto změnit, je možnost výhodného pronájmu vozidel formou operativního leasingu.

1. Máte možnost neustále obnovovat vozový park

V případě, že zvolíte operativní leasing, máte jistotu, že vaše vozidla, ať už soukromá či v rámci firemního vozového parku, budou neustále v dobré „kondici“.

Jde o typ pronájmu, v jehož rámci nepřechází auto do vašeho vlastnictví. Platíte stálý pronájem, přičemž je možné vozový park neustále obnovovat. Ten tak nestárne.

2. V rámci smlouvy máte zajištěný servis

Operativní leasing má tu výhodu, že se nemusíte strachovat o potřebu dalších nákladů, které souvisejí se správou vozového parku. V rámci smlouvy totiž máte zajištěný servis i správu, jsou již zahrnuty v ceně pronájmu.

3. Splátky můžete odečíst z daní

Firmy a živnostníci na operativním leasingu oceňují, že je možné jeho měsíční splátky brát jako odečitatelné položky z daní, díky čemuž si jim minimalizují náklady na vozový park.

4. Nemusíte mít velký počáteční kapitál

Zatímco nové auto stojí stovky tisíc korun a při klasickém leasingu musíte rovněž platit určité procento z celkové sumy ihned po uzavření smlouvy, v případě operativního leasingu jsou vaše počáteční náklady minimální.

Platíte jen trvalý měsíční paušál, který vás vyjde řádově na jednotky tisíc korun. I malá firma, která nemá dostatečný kapitál v rezervě, si tak pro své zaměstnance může dovolit pořídit kvalitní a prakticky nová auta.

5. Náklady máte garantované po celou dobu pronájmu

Měsíční paušál je v rámci operativního leasingu pevně stanovený fixní částkou, která se v jeho průběhu nemění, pokud se s pronajímatelem nedomluvíte na jiných podmínkách. Díky tomu si můžete lépe naplánovat osobní či firemní výdaje.

Mezi nejvýznamnější poskytovatele operativního leasingu v ČR v současné době patří společnost Hertz Lease. Na jejích webových stránkách najdete kompletní informace o tom, jaké výhody tato forma pronájmu vozidel přináší.

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online