verze pro tisk

Plechové disky versus elektrony

30. květen 2013

Při výběru kol na váš osobní automobil máte možnost zvolit buďto klasické plechové disky nebo takzvané elektrony. Při porovnání těchto dvou typů lze vysledovat určité rozdíly ve vlastnostech a také v tom, pro jaká vozidla a jaká roční období se hodí.

Zatímco elektrony jsou skvělou variantou zejména tehdy, chcete-li na svém vozidel udělat určitý tuning, tedy aby auto vypadalo sportovněji a také originálněji, klasické ocelová kola, respektive plechové disky jsou využívány spíše z praktičtějšího důvodu.

Rozdíly ve vlastnostech plechových disků a elektronů

Plechové disky mají obecně delší životnost. Mnohem lépe odolávají náročnějším klimatickým podmínkám. I z toho důvodů je mnozí odborníci upřednostňují zejména pro zimní období, kdy na tuzemských silnicích panují plískanice, leží na sníh a bláto. Elektrony se v tomto případě příliš neuplatní, dochází k jejich rychlejšímu opotřebení, zejména poškrábání a tvorbě koroze.

Výše uvedené však neznamená, že by plechové disky byly vhodné jen a pouze do zimy, ba naopak. Dají se využívat celoročně. Každopádně je důležité si dát pozor nejen na to, abyste na vozidle měli kvalitní a pevné disky, ať už se jedná o litá kola nebo plechové disky, pozornost je potřeba věnovat také kvalitě pneumatik.

V zimě rozhodně nejezděte na klasických letních pneu a samozřejmě i obráceně není vhodné mít na vozidle nazuté zimní pneumatiky v době, kdy venku panují vedra a silnice jsou suché a rozpálené. Disky by zkrátka měly být až tím druhým, čemu budete věnovat svoji pozornost.

Nákup disků

Kvalitní plechové disky na osobní vozidla se dají pořídit i v eshopech. Ať už si je pořídíte online, nebo dáte přednost nákupu v klasickém kamenném obchodě, je dobré mít k dispozici vždy alespoň dvě sady disků tak, abyste je při poruše mohli kdykoliv vyměnit.

A na závěr ještě rada, co budete potřebovat vědět při výběru disků. Důležitými kritérii jsou průměr kola, jeho rozteč a zális.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online