verze pro tisk

Pneumatiky - nejvýznamnější značky

28. květen 2013

Při nákupu letních pneumatik mají řidiči skutečně velký výběr. Zatímco v minulosti byly v tuzemských obchodech k dispozici jen pneumatiky od dvou či tří značek, dnes se jich na trhu objevují desítky. Představme si alespoň některé významné a značky, které vyrábějí letní pneumatiky.

Česká klasika Barum

V České republice patří k nejoblíbenějším značkám pneumatiky Barum. Ty se vyrábějí již mnoho let, společnost Barum byla založena Tomášem Baťou. V současné době se tyto poměrně kvalitní a přitom levné pneumatiky vyrábějí v závodě v Otrokovicích nedaleko Zlína.

Značky, které obouvají auta po celém světě

Michelin

Velké renomé u tuzemských řidičů mají i věhlasné zahraniční značky. Jednou z nich je výrobce Michelin. Ten působí na trhu s pneumatikami vlastně již od jejich počátku, tedy od konce předminulého století. Zajímavostí je fakt, že Michelin produkuje novinky, které pak postupně přenášejí do své výroby i další firmy.

Typickým příkladem je vznik radiálních pneumatik, které byly vyvinuty krátce po druhé světové válce. Michelin je známý i díky tomu, že pneumatiky této značky používaly vozy ve slavné Formuli 1. Dá se tak říci, že Michelin je zárukou kvality a spolehlivosti.

GoodYear

Podobný věhlas mají také pneumatiky značky GoodYear, která v současnosti patří mezi největší výrobce pneu na světě. Jde o americký koncern, který má pobočky v mnoha zemích.

Bridgestone

Ze známých značek, u nichž lze pořídit opravdu kvalitní letní pneu, jmenuji ještě Bridgestone či Dunlop. Bridgestone jsou pneu, které se vyrábějí v Japonsku. Aktuálně jsou tyto pneumatiky používány nejen v běžném provozu, ale i v mnoha slavných automobilových závodech.

Dunlop

Značka Dunlop dnes rovněž patří k největším výrobcům pneu na světě, své továrny a vývojové haly má v USA, Japonsku i v Evropě.

Srovnání cen pneumatik

Při srovnání značek pneu rozhodně narazíte na mnohdy velmi odlišné ceny. Každý koncern však ve snaze oslovit co nejširší spektrum zákazníků vyrábí mnoho variant pneumatik.

Každý majitel vozidla tak má možnost pořídit si levné pneumatiky. Důležité je vyhnout se neznámým značkám, zejména těm asijským, které často na trh ( bohužel i tuzemský) dodávají velmi nekvalitní pneu, jež mnoho nevydrží a investice do nich se tak vlastně nakonec vůbec nevyplácí.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online