verze pro tisk

Prodej ojetého auta: Jak poznat kvalitní autobazar?

21. říjen 2013

Rozhodli jste se prodat svůj automobil a pořídit si za peníze z něj nějaké nové vozidlo? Nejprve budete muset sehnat kupce. A to není pokaždé jednoduchá záležitost. Prodej přes inzeráty dnes není příliš efektivní. Spoustu problémů si ušetříte, pokud k prodeji vozidla využijete nějaký autobazar. Je ale třeba si dát pozor na několik věcí.

Autobazar s dostatečným renomé

Především je nutné zvolit takový autobazar, který má již určité renomé. To ostatně platí u každého prodeje či nákupu. Vždycky se vyplatí zvolit spíše firmu, která má kladné reference a zákazníci a klienti jsou s jejími službami spokojeni.

Kvalitní autobazar poznáte například podle toho, jak dlouho na trhu působí. Otázka délky jeho trvání samozřejmě není rozhodující. Nikde není psáno, že autobazar, který funguje dvacet let, je nutně kvalitnější nežli ten, který vykupuje a prodává ojetá auta teprve pár měsíců.

Podmínky prodeje ojetého auta v bazaru

Při prodeji jsou samozřejmě důležité smluvní podmínky a také způsob, jakým bude autobazar vozidlo nabízet novým zájemcům. Vzhledem k tomu, že vám spolupráce s ním má usnadnit a urychlit prodej auta, měl by vám autobazar jednoznačně vyjasnit, jak bude probíhat nabízení auta novým zákazníkům.

Sepsání smlouvy je zásadní podmínkou

Stejně jako v případě prodeje nemovitostí či jiných movitých věcí je důležité, aby byla sepsána příslušná smlouva, která bude splňovat všechny zákonné povinnosti. Proto se v případě nejistoty raději obraťte na právníky či alespoň známé, kteří již s prodejem vozidla přes autobazar mají své zkušenosti. Smlouva je dobré sepsat podle občanského zákoníku.

Před prodejem vozidla v autobazaru je také vhodné si zjistit, jakou aktuální hodnotu váš vůz má. Tím zamezíte tomu, že prodej uskutečníte hluboko pod cenou. V případě kvalitního autobazaru by to neměl být problém, snahou solidních bazarů je snaha o vstřícnost a oboustrannou spokojenost.

Komerční sdělení webpost.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

A9as7zXPHL

středa, 22. únor 2017
13:04

I will be putting this dalnzizg insight to good use in no time.


Napsal: A9as7zXPHL [Odpovědět]

Povinné ručení - srovnání online