verze pro tisk

Renault Captur: moderní SUV do města i do přírody

8. duben 2015

Francouzská automobilka Renault jde s dobou. V roce 2013 představila na ženevském autosalonu, který patří k tradičně nejvíce vyhledávaným akcím svého druhu na světě, nový model – Captur. Spadá do kategorie SUV vozidel.

Obliba SUV roste

SUV automobily dnes patří k nejprodávanějším vozidlům po celém světě. Jejich obliba roste zejména mezi řidiči, kteří jezdí převážně ve městech. Jde vlastně o kombinaci terénních vozidel s klasickými osobními. Dokážou tak zaujmout nejen při jízdě na silnicích ve městech, ale poradí si i s náročnějším terénem. Disponují i celkem solidním zavazadlovým prostorem.

Captur je vylepšenou variantou oblíbeného Clia

Renault se dlouhou dobu orientoval spíše na jiné typy automobilů. Až v roce 2013 se přidal k automobilkám, které vyrábějí SUV. Její model Renault Captur se rázem stal jedním z hitů tohoto výrobce. K dostání je dnes už také u českých prodejců.

Renault Captur je jistě moderním automobilem, který je konkurenceschopný v porovnání s jinými značkami vozidel ve třídě SUV. Je však stále do jisté míry srovnatelný s oblíbeným Renaultem Clio. Z něho si vzal prakticky všechna pozitiva. Najít se však dá hned několik rozdílů.

Především je Captur oproti Cliu robustnější. Poznáte to krom jiného na větším rozvoru náprav. Zároveň má vyvýšený podvozek, který umožňuje pohodlnou jízdu i v obtížnějším terénu. Zatímco Clio bylo vyloženě vozem do města, s Capturem se nemusíte bát vyrazit ani na silnice nižších tříd.

Standardní výbava je velmi solidní

Captur se vyrábí v několika verzích. V rámci standardní výbavy se můžete těšit na čtyři airbagy a i další bezpečnostní prvky, které jsou dnes již samozřejmostí ve výbavě automobilů – ABS, EBD, ASR atd.

Standardní výbava vozu zahrnuje také centrální zamykání, praktická jsou i elektricky ovládaná zrcátka či tempomat, který kontroluje rychlost a nedovoluje vám překročit maximální zvolený rychlostní limit. Nechybí ale ani moderní palubní počítač, který je poměrně přehledný a snadno ovladatelný.

Značka Renault má v tuzemsku poměrně solidní zvuk. I proto, že jsou zde přítomni autorizovaní prodejci. Příkladem budiž Renault Zličín, který prodává všechny aktuálně dostupné a vyráběné modely této francouzské značky. U zmíněného prodejce máte možnost pořídit i náhradní díly, případně si nechat udělat diagnostiku vozidla.

Nejlevnější varianta za 300 tisíc Kč

Ti z vás, kteří si oblíbili Clio, budou s Capturem jistě nadmíru spokojeni. Nejen díky jeho vzdušnosti, ale také například i díky většímu zavazadlovému prostoru či elegantnímu vzhledu. Z hlediska ceny se oproti konkurenci nijak nevymyká. Nejlevnější verze vás vyjde na necelých 300 tisíc korun. Jde o variantu s motorem 0,9 TCe s výkonem 90 koní. K dostání je ale například i verze 1,9dCi, která je však poněkud dražší.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online