verze pro tisk

Škoda Karoq: Další skvělé SUV od značky Škoda

29. listopad 2017

Mladoboleslavská automobilka boduje. Po veleúspěšném SUV Kodiaq uvedla na trh menšího sourozence Karoq a potvrdila, že má co říct i v ještě nedávno neprobádaném segmentu kompaktních SUV. Co všechno byste měli vědět o modelu, kterým Škoda nahradila oblíbený crossover SUV Yeti?

Nová Škoda Karoq je na první pohled velmi podobná modelu Kodiaq. V některých detailech, a především v rozměrech, se však liší. Po designové stránce nelze vozu nic moc vytknout – ostře řezané rysy a moderní kubistický styling vozu sluší, ostatně jako všem ostatním modelům, které jsou aktuálně v nabídce.

Název Karoq vznik složením dvou slov z jazyku původních obyvatel aljašského ostrova Kodiak – KAA'RAQ, což je česky auto a RUQ, tedy šíp. Složenina tedy reprezentuje logo automobilky, které tvoří právě okřídlený šíp.

Oproti Škodě Kodiaq je Karoq citelně menší, což ovšem neznamená, že by cestující trpěli nedostatkem prostoru. Ve voze chybí třetí řada sedadel, takže je v zadní části místa víc než dost. Automobilka samozřejmě nešetřila ani na rozměrech zavazadelníku. Stejně jako případě modelů Octavia a Kodiaq má nadstandardní objem i kufr modelu Karoq. Konkrétně jde o 521 litrů (1810 litrů při sklopených sedadlech).

Škoda Karoq je k dostání se dvěma benzinovými a dvěma dieselovými agregáty. Na své si přijdou zájemci o manuální i automatickou převodovku a nechybí ani pohon 4×4. SUV s vhodně zvolenou motorizací bez problémů utáhne až dvoutunový závěs.

Velkou novinkou je digitální přístrojová deska, kterou mají všechny modely již v základu. Řidiči se mohou těšit na několik dalších asistenčních služeb – například hlídání jízdního pruhu nebo tempomat. Za zmínku stojí také multifunkční kamera, která umí vyhledávat dopravní značení a srovnávat ho s daty z navigace, asistent pro rozjezd do kopce a parkovací senzory hlídající mrtvý úhel. Tyto prvky posouvají úroveň bezpečnosti a komfortu zase o něco výš.

Chcete se o Škodě Karoq dozvědět více? Aktuální informace najdete na www.auto-poly.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online