verze pro tisk

Sledování firemních vozidel prostřednictvím webdispečinku

25. červenec 2012

Firmy, které v rámci svého provozu používají služební automobily, mnohdy zjistí, že jsou auta jejich zaměstnanci zneužívána k osobním potřebám. To vede ke zvyšování nákladů na jejich provoz, což samozřejmě firmám přináší nemalé finanční ztráty. Sledování vozidel pomocí takzvaného webdispečinku umožňuje mít lepší přehled o tom, jak jsou firemní vozidla využívána.

Proč by měly firmy využívat sledování vozidel pomocí webdispečinku

Webdispečink je nástroj, který mohou využít všechny firmy s vlastním vozovým parkem. Tato služba může přinést nemalé finanční úspory v rámci provozu vozového parku. Na jejím základě totiž může dojít ke snížení počtu najetých kilometrů, k úsporám na pojistném. Díky efektivnímu sledování vozidel je rovněž možné dosáhnout toho, že firemní vozidla se budou pomaleji opotřebovávat a vozový park tak nebude potřeba často obnovovat. Webdispečink v neposlední řadě přispívá i ke snížení administrativní zátěže. Co je však hlavní, sledování vozidel přispívá i k větší efektivitě práce jednotlivých zaměstnanců. Firma tak díky webdispečinku ušetří na mnoha frontách.

Mobilní jednotka sleduje mnoho parametrů

Nyní k tomu, co vlastně sledování vozidel pomocí webdispečinku znamená. Do každého firemního vozidla je nainstalována mobilní jednotka, která dokáže sledovat několik faktorů. Především je schopna odečítat stav paliva v nádrži, dále pak také například zatížení náprav či teplotu v prostoru, který je určen pro přepravu zboží. Díky tomu se může snadno vysledovat, zda vozidlo nenajelo zbytečně moc kilometrů, zda není potřeba zajet do servisu apod. Sledováním vozidel tímto způsobem dochází ke snížení počtu kilometrů, zamezí se únikům pohonných hmot a majitelé firmy mají dokonalý přehled o tom, zda zaměstnanci firmy vozidlo nezneužívají k osobním účelům. Tím, že webdispečink dokáže jednotlivé parametry ohledně stavu vozidla i například jízdního stylu řidiče, může dojít k menšímu opotřebení vozidla. Tím je sníženo riziko dopravních nehod a poškození vozidla, nepřímo tak sledování vozidel může znamenat i nižší náklady na pojištění vozidel.

Mobilní jednotka, která je nainstalována v autě, posílá veškeré informace přes mobilního operátora na centrální server, kde jsou data dále zpracovávány a vyhodnocovány.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online