verze pro tisk

Střešní boxy poskytují prostor navíc pro převoz věcí

9. říjen 2012

V momentě, kdy plánujete jet s celou rodinou na dovolenou a hodláte cestovat vlastním automobilem, musíte zjistit, kolik zavazadel se vám vejde do kufru a do zbylého volného prostoru uvnitř vozu. V případě, že se do těchto míst zavazadla nevejdou, je zapotřebí použít střešní box.

Rozměry střešního boxu

Střešní boxy se dají instalovat na všechna vozidla, která mají střešní nosiče. Při výběru střešních boxů je důležité mít na paměti, že by jejich délka neměla příliš přesahovat rozměry střechy vozidla. Je to nejen nevhodné, ale zároveň i nepraktické, a to zejména v momentě, kdy má váš vůz zadní páté dveře. Přesahující střešní box by totiž znemožnil či omezil jejich otevírání.

Uzavírání boxu

Při výběru střešního boxu je podstatné sledovat způsob jejich zabezpečení a zamykání. Střešní boxy, které se otevírají v zadní části, mívají jen jediný zámek, boxy s postranním otevíráním by pak měly mít více samostatných zámků, případně se k jejich uzavření používá jeden centrální zámek, jehož uzamčením se uzavřou i zbylé zámky na boxu. Před jízdou je mimořádně důležité zkontrolovat, zda jsou střešní boxy pevně uzamčené, v opačném případě byste během jízdy mohli poztrácet veškerá náklad.

Jízda se střešním boxem

Mnozí řidiči se ptají, jak rychle lze a automobilem jet v případě, že mají střešní nosiče a střešní boxy. V tomto případě neplatí žádné zvláštní omezení, jet tak můžete běžnou rychlostí, kterou umožňují silniční předpisy na dané vozovce.

Kromě klasických střešních boxů lze využít také speciální nosiče kol, které se instalují na střešní nosiče. Kvalitní střešní nosiče kol umožňují obvykle převážet dva páry kol. v zimní sezoně lze pak využít nosiče lyží, v nichž se dají přepravovat také snowboardy a další lyžařské vybavení.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online