verze pro tisk

Tlumiče pérování: Druhy, které se používají

20. květen 2014

Každý automobil, ať už se jedná o cestovní nebo terénní vůz, musí mít zabudované tlumiče pérování. Jejich hlavní funkcí, což už ostatně vyplývá ze samotného pojmenování, je tlumení nárazů, které vznikají během jízdy po silnici či jiném terénu.

Pokud jsou tlumiče pérování vhodně zvolené, pak jako řidiči či spolucestující nepociťujete nárazy, které vznikají při jízdě po vozovce, a to ani tehdy, je-li terén drsnější.

Pokud vaše auto při jízdě hodně drkotá, pak může problém tkvít právě v tom, že tlumiče pérování nejsou dostatečné, případně už jsou opotřebované a je potřeba přistoupit k jejich výměně.

V momentě, kdy přijdete do obchodu, nebo navštívíte nějaký specializovaný e-shop, kupříkladu Offroad obchod, pak vám bude nabídnuto několik variant tlumičů.

Dělení tlumičů dle média

Tlumiče pérování se dělí do několika kategorií. V první řadě jde o rozdělení podle toho, co zajišťuje samotné tlumení nárazů. Z tohoto pohledu existují kapalinové, plynové a plynokapalinové tlumiče.

Poslední ze jmenovaných se nejvíce využívá v běžných osobních automobilech. U sportovních a terénních vozidel se pak spíše využívají kapalinové či plynové tlumiče.

Tlumiče pérování dle konstrukce

Dále se tlumiče pérování dělí i podle své konstrukce, a to na teleskopické a pákové. V současné době se už ale prakticky výhradně vyrábějí teleskopické varianty, a to buď v jednoplášťovém nebo dvouplášťovém provedení.

Jak vybrat správný typ tlumičů?

V případě, že si nevíte rady s tím, jaký tlumič zvolit na vaše vozidlo, doporučuji poradit se s automechaniky, případně rovnou v obchodě, v němž si jej budete pořizovat. V kvalitních obchodech a e-shopech vám jistě rádi poradí. Volba správné varianty je hodně důležitá zejména pro offroad tlumiče, respektive pro tlumiče do terénních vozidel. V jejich případě hrají tyto součástky veledůležitou roli.

Komerční sdělení

-sad-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online