verze pro tisk

Tlumiče pérování jsou důležité nejen pro offroady

16. leden 2014

Při jízdě po rozbité komunikaci si možná ani neuvědomujete, že vaše vozidlo na silnici dobře sedí hlavně kvůli tomu, že má kvalitní tlumiče pérování. Právě ty jsou prvkem, který je u mnoha automobilů hodně podceňován. Je důležitý nejen pro offroad vozidla, která se pohybují v obtížnějších terénech, ale také pro „obyčejná“ auta, která se pohybují po běžných komunikacích.

Důsledky špatné funkce tlumičů pérování

Bez kvalitních tlumičů se výrazně zhoršují jízdní vlastnosti automobilu. Především dochází k tomu, že kola vozidla nemají tak dobrý kontakt s vozovkou. To samozřejmě způsobuje nejen horší ovládání auta, ale také snížení komfortu jízdy.

Špatné nebo nevhodně zvolené tlumiče způsobují i prodlužování brzdné dráhy. A to je další nebezpečný jev. V neposlední řadě pak mohou zapříčinit i kratší životnost podvozku a jeho jednotlivých součástí.

V zásadě se dá říci i to, že pokud bude mít vaše vozidlo špatné tlumiče pérování, projeví se to také na zvýšené spotřebě paliva. Bude se jednat o na první pohled drobné zvýšení, za rok však celková spotřeba bude klidně i o stovky litrů vyšší. Jistě si sami spočítáte, že se vám jízda řádně prodraží.

Zcela zásadní je kvalita pro offroad tlumiče. Terénní vozidla si zkrátka bez pořádných tlumičů vůbec nelze představit. Na to, abyste si tento fakt uvědomili, rozhodně nemusíte být žádní odborníci.

Kdy je čas na nákup nových tlumičů

Při pravidelných kontrolách vozidla si vždy nechte zkontrolovat i stav tlumičů. U terénních vozidel je to zcela zásadní.

Pokud mechanici zjistí poškození či přílišné opotřebení, je nejvyšší čas navštívit nějaký offroad obchod a pořídit si nové kvalitní tlumiče pérování. Investice do kvality se rozhodně vyplatí, a to už jen tím, že vaše vozidlo díky novým tlumičům nespotřebuje tolik paliva.

-sad-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Povinné ručení - srovnání online