verze pro tisk

Válek Autosport: Závodní tým s dlouhou tradicí

26. srpen 2013

V Česku má automobilový sport dlouhou tradici, což je ostatně vidět i na velkém množství nejrůznějších závodů, které se pořádají po celém území naší země. Značnou zásluhu na tom mají i samotné závodní týmy, kterých se v tuzemsku najde rovněž poměrně velké množství. Jedním z tradičních závodních týmů, který funguje již téměř čtyři desítky let, je Válek Autosport.

Krátce z historie Válek Autosport

Tým Válek Autosport založil Zdeněk Válek již v roce 1964. Jedná se tak o jeden z nejstarších dosud aktivních automobilových sportovních týmů v České republice. Má za sebou výrazné úspěchy na tuzemském i mezinárodním poli.

Dřívější i současní závodníci

Za všechny úspěšné jezdce, kteří mají či měli co do činění právě s týmem Válek Autosport, lze jmenovat kupříkladu Hanse Knausse, který je jinak známý spíše jako veleúspěšný sjezdový lyžař.

Za tým startovali na velkých podnicích také Luca Moro nebo Wolfgang Kaufmann, oba dva výborní jezdci se Fia GT. V současné době za stáj závodí třeba Petr Válek.

Tým Válek Autosport využívá špičkové vozy. Krom jiných jsou to například BMW M3.2 GT nebo Gazela.

Další činnost Válek Autosport

Válek Autosport prostřednictvím svých webových stránek nabízí také servis automobilů všech značek. Má vlastní dílny, kde jsou zaměstnáni zkušení profesionálové, kteří dokonale rozumějí svému řemeslu. Kromě toho Válek autosport dále renovuje historická vozidla.

Pakliže patříte k fandům automobilových závodů, pak zcela jistě na některém z nich narazíte na závodníky a auta, která pojedou pod značkou sportovního týmu Válek Autosport. Tento zkušený tým slaví úspěchy po celé Evropě.

Více informací o závodním týmu Válek Autosport, jeho aktivitách, vozech a jezdcích se dozvíte na webových stránkách valek-group.com.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře


Chyba: Nepodařilo se provést dotaz na databázi

Podrobnosti: Unknown column 'dis1.website' in 'field list'


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 179

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/18039/virtual/www/domains/vozidla.info/conf/functions_general.php on line 187
Povinné ručení - srovnání online