
Výběr přívěsného vozíku k osobnímu automobilu
5. březen 2013Pakliže potřebujete přepravit větší náklad, který se vám nevejde do osobního vozidla nebo dodávky, je vhodné mít k dispozici přívěsný vozík. Toto zařízení se dá snadno připojit k jakémukoliv typu osobního či užitkového vozidla. Prodejci přitom nabízejí několik variant. Liší se dle konstrukce, materiálů a hlavně i dle nosnosti. Následující článek pojedná o tom, jak vybírat vhodný přívěs.
Typy vozíků dle materiálů, z nichž jsou vyrobeny bočnice
V první řadě si řekněme, z jakých materiálů se přívěsy vyrábějí. Nejčastěji jsou nabízeny typy, které mají plechové bočnice. Jejich velkou výhodou je to, že jsou lehké, dá se tak s nimi velmi snadno manipulovat, jejich zapřáhnutí za automobil zvládne bez potíží i člověk, který není zrovna silákem. Druhou variantou jsou přívěsné vozíky, které mají bočnice z překližkového materiálů. Překližka sice není tak trvanlivá jako plech, nicméně oproti němu se vyznačuje poměrně vysokou odolností vůči povrchovému poškození. Vozíky, které mají překližkové bočnice, jsou tak vhodné i pro přepravu materiálu, který může způsobit oděrky na vozíku. Poslední běžnou variantou jsou pak vozíky, které mají bočnice vyrobeny z hliníku. Zde se kombinují vlastnosti obou předchozích typů. Jsou lehké a snadno ovladatelné, zároveň jsou však také dobře odolné vůči odírání a jinému mechanickému poškození.
Brzděné versus nebrzděné
Ať už si pořizujete vozík nový, nebo jen z půjčovny, máte možnost vybrat si brzděný nebo nebrzděný. Tyto vlastnosti krom jiného ovlivňují schopnost ovládat zařízení. Mějte na paměti, že pořízením či zapůjčením nebrzděného přívěsu (privesny-vozik.cz/nebrzdene-privesy.php) získáte přepravní kapacitu pro lehčí předměty, obvykle mají nosnost do zhruba půl tuny. Brzděné (privesny-vozik.cz/brzdene-privesy.php) lze oproti tomu využívat i pro těžší náklady, a to až do 1,5 tuny. Rozdíl mezi těmito dvěma typy logicky spočívá i v ceně, ty brzděné jsou vzhledem k přítomnosti brzdového systému dražší, nicméně je na ně větší spolehnutí, jsou bezpečnější a dají se využít i v těžších podmínkách, například v zimním období, kdy silnice přeci jen nejsou v tak dobrém stavu a jízda v automobilu s napojeným vozíkem může být poměrně obtížnou záležitostí.
Ať už si pořídíte jakýkoliv pojízdný vozík či vlek, vždy si zkontrolujte také oj. Ne vždy totiž konkrétní vozík může být vhodný pro váš automobil. Právě zapojení přes oj je velmi důležité pro bezpečnost a jeho dobré fungování.
Komerční sdělení Placla.cz
[Nahoru ↑]
Hodnocení
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Co u nás hledáte?
čipování aut čipování auta čipování motorů dekarbonizace motoru formulář na přepis vozidla formulář přepis vozidla informace o čipování aut jak odhlásit auto lhůta na přepis vozidla lhůta na přihlášení vozidla lhuta pro přepis vozidla lhůta pro přihlášení vozidla nejlevnější povinné ručení 2013 odhlášení vozidla formulář odhlášení vozidla na nového majitele formulář odhlášení vozidla na nového majitele pohotovostní hmotnost vozidla pohotovostní hmotnost přepis automobilu přepis vozidla formulář přepis vozidla na nového majitele přepis vozidla po ukončení leasingu přepis vozidla přestavba auta na plyn ostrava provozní hmotnost automobilu provozní hmotnost vozidla provozní hmotnost repraky do auta škoda octaviaHints